افتتاح تالار دائمی استاد علی اسفرجانی در باغ موزه نگارستان

۰۸ آذر ۱۳۹۶ | ۱۷:۳۹ کد : ۴۸۹۷ اخبار
تعداد بازدید:۱۶۴۳
تالار دائمی استاد علی اسفرجانی به همراه نمایشگاه آثار مینیاتور و معرق چرم این هنرمند افتتاح می‌شود.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران، مراسم افتتاح تالار دائمی استاد علی اسفرجانی به همراه نمایشگاه آثار مینیاتور و معرق چرم این هنرمند، ۹ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۴ در باغ موزه نگارستان دانشگاه برگزار می‌شود.

در افتتاحیه این تالار و در یادبود و تجلیل از استاد علی اسفرجانی، دکتر مجید سرسنگی معاون فرهنگی دانشگاه تهران، دکتر اکبر عالمی، مدرس دانشگاه، کارگردان و عضو فرهنگستان هنر و فرهنگستان زبان و ادب فارسی و شهرزاد اسفرجانی هنرمند و فرزند مرحوم استاد علی اسفرجانی به سخنرانی خواهند پرداخت.

گفتنی است، تالار زنده یاد استاد علی اسفرجانی در یکی از تالار‌های عمارت مرکزی باغ نگارستان قرار دارد و با نمایش ۱۵ اثر از آثار مینیاتور و معرق سوخت چرم این هنرمند افتتاح می‌شود که به صورت دائم در معرض دید عموم قرار خواهد گرفت. این تابلوها بیشتر با الهام از مضامین شاهنامه، بازسازی طرح‌های صفوی و زندگی برخی انبیا به تصویر کشیده شده‌اند و در تمامی آنها از تکنیک معرق سوخت استفاده شده است.

مجموعه آثار مینیاتور و معرق چرم استاد علی اسفرجانی گنجینه‌ای نفیس است که به وصیت وی، ۱۸ تابلو مینیاتور، سوخت معرق از این هنرمند به دانشگاه تهران هدیه شده است. شایان ذکر است نخستین نمایشگاه این آثار بعد از فوت ایشان در موزه مقدم دانشگاه تهران در معرض دید عموم قرار گرفت و سپس به باغ نگارستان دانشگاه تهران اهدا شد تا ضمن صیانت و حفاظت برای عموم مردم قابل دسترس باشد.


( ۲ )

نظر شما :

توجه! لطفا دیدگاه خود پیرامون این مطلب را در این قسمت درج نمایید و برای ارسال سایر درخواست ها و پیام ها به بخش تماس با ما مراجعه فرمایید.