اولین جشنواره فرهنگ دانشگاه تهران آغاز به کار کرد

۰۴ آذر ۱۳۹۶ | ۱۸:۲۸ کد : ۴۸۷۴ اخبار
تعداد بازدید:۲۶۰۵
اولین جشنواره فرهنگ دانشگاه تهران شنبه ۴ آذر ۱۳۹۶ در باشگاه دانشجویان افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران، در ابتدای مراسم افتتاحیه اولین جشنواره فرهنگ، دکتر مجید سرسنگی، معاون فرهنگی دانشگاه، ضمن اشاره به جریانات حوزه فرهنگی گفت: اهل فرهنگ همیشه در رنج و تب و تاب هستند و این از ویژگی‌های حوزه فرهنگ است که نباید ما را خسته کند. اگر ما انتخاب کرده‌ایم در حوزه فرهنگ کار کنیم، باید استقامتمان را بیشتر کنیم و نشان بدهیم که اهالی فرهنگ روی پای خود می‌ایستند و سختی‌ها را تحمل می‌کنند، زیرا به هدفی والا و برتر اعتقاد دارند.

وی افزود: برگزاری اولین جشنواره فرهنگ دانشگاه تهران، قدم مبارکی بود که توسط خود دانشجویان و همکاران دانشگاه تهران برداشته شد. برگزاری چنین جشنواره‌هایی می‌تواند سطح مشارکت فرهنگی دانشجویان را ارتقاء بخشد. کما اینکه در اولین دوره از جشنواره فرهنگ چیزی بالغ بر ۶۵۰۰ تن از دانشجویان شرکت کرده و آثار خود را برای این جشنواره ارسال کرده‌اند این نکته‌ای است که بسیار جای خوشحالی و خشنودی دارد.

دکتر مجید سرسنگی با تاکید بر اهمیت برگزاری جشنواره فرهنگ، عنوان کرد: این جشنواره در کنار دستیابی به هدف گسترش سطح مشارکت فرهنگی دانشگاهیان، کارکرد مهم دیگری نیز دارد و آن ایجاد امیدواری و اعتقاد به آینده روشن برای اهالی فرهنگ است.

وی تصریح کرد: فرهنگ یک رکن است و دانشگاه بدون فرهنگ یک واژه ناقص است و ما حتماً باید به فرهنگ مانند ابعاد دیگر دانشگاه توجه کنیم. من مطمئنم در سایه توجه اولیای دانشگاه، دانشجویان، اساتید، اعضای هیات علمی و کارکنان دانشگاه به حوزه فرهنگ، دانشگاه تهران روزگار خوشی را در پیش رو خواهد داشت، چه ما باشیم و چه نباشیم.

معاون فرهنگی دانشگاه در بخش دیگری از سخنانش، اظهار داشت: مهم این است که فرهنگ در دانشگاه نهادینه شود و دانشجویان دانشگاه تهران در دورانی که در این دانشگاه هستند بتوانند در یک فضای فرهنگی تحصیل کنند و در زمان فارغ التحصیلی به عنوان یک فرد شاخص و یک انسان فرهنگی وارد جامعه شوند. مطمئنم که جشنواره فرهنگ، نقش بسزایی در این مهم خواهد داشت.

گفتنی است، جشنواره فرهنگ دانشگاه تهران در راستای اهداف برنامه سوم دانشگاه تهران و به منظور «ارتقای اخلاق حرفه‌ای و ترویج مسئولیت‌پذیری اجتماعی» در محورهای انجمن‌های علمی دانشجویی، کانون‌های فرهنگی، هنری، اجتماعی و دینی، نشریات دانشجویی، ایده‌های برتر فرهنگی، آثار و تولیدات فرهنگی و هنری دانشجویان، اعضای هیات علمی و کارکنان، پژوهش‌های برجسته در حوزه فرهنگ دانشگاهی و مدیران و کارشناسان برتر فرهنگی برگزار می شود.

در طول برگزاری اولین جشنواره فرهنگ دانشگاه تهران، باشگاه دانشجویان هر روز از ساعت ۹ تا ۱۷، میزبان غرفه تشکل‌های دانشجویی پردیس‌ها و دانشکده‌های دانشگاه تهران از جمله انجمن های علمی و دانشجویی، کانون های فرهنگی، هنری، اجتماعی و دینی، نشریات دانشجویی و برگزاری کارگاه های مختلف خواهد بود و هر روز از ساعت ۱۱ تا ۱۴ در ایستگاه جشنواره، در پردیس مرکزی دانشگاه، روبه روی مسجد، برنامه های متنوع فرهنگی برگزار خواهد شد. طی این روزها، رادیوی جشنواره نیز فعال است. همچنین در نگارخانه دانشجو نمایشگاه عکسی از فعالیت‌های مختلف معاونت فرهنگی دانشگاه تهران برپا شده است.

اختتامیه اولین جشنواره فرهنگ دانشگاه تهران با معرفی برگزیدگان رشته‌های مختلف، چهارشنبه ۸ آذر ساعت ۱۴ در باشگاه دانشجویان دانشگاه تهران برگزار خواهد شد.


( ۱ )

نظر شما :

توجه! لطفا دیدگاه خود پیرامون این مطلب را در این قسمت درج نمایید و برای ارسال سایر درخواست ها و پیام ها به بخش تماس با ما مراجعه فرمایید.