نقد داستان ایرانی با فارسی‌آموزان موسسه لغت‌نامه دهخدا

۰۱ آذر ۱۳۹۶ | ۱۸:۰۰ کد : ۴۸۶۸ اخبار
تعداد بازدید:۲۰۲۲
نشست نگاهی به آثار سیمین دانشور و نقد داستان عید ایرانی‌ها برای زبان‌آموزان فارسی در موسسه لغت نامه دهخدای دانشگاه تهران برگزار شد.

به گزارش روابط‌عمومی دانشگاه تهران، نشستی با عنوان نگاهی به آثار سیمین دانشور و نقد داستان «عید ایرانی‌ها» از کتاب شهری چون بهشت یکم آذر ۱۳۹۶ در تالار معین موسسه لغت‌نامه دهخدا و مرکز بین‌المللی آموزش زبان فارسی برگزار شد.

در این نشست که به همت کامیار عابدی از مدرسان این مرکز و به‌منظور آشنایی دانشجویان غیر ایرانی با فرهنگ و ادبیات ایران برگزار شد، دکتر مسعود جعفری جزی در بخش اول به بررسی و نقد آثار سیمین دانشور پرداخت و در بخش دوم این جلسه تحلیل‌های دانشجویان غیر ایرانی در خصوص این داستان مورد بررسی قرار گرفت.

سیمین دانشور از استادان دانشگاه تهران و خالق آثار ماندگاری از قبیل شهری چون بهشت، سووشون و جزیره سرگردانی بود. دانشور دراین داستان با موضوع عید ایرانی‌ها، به حضور استعمار و فقر در دوران پهلوی اشاره دارد.

دکتر مسعود جعفری‌جزی، دانش‌آموخته دکترای ادبیات فارسی از دانشگاه تهران و عضو هیات علمی دانشگاه خوارزمی است. از نامبرده تا‌کنون ده‌ها عنوان کتاب از جمله: سیر رمانتیسم در ایران، مقنّع و سپیدجامگان، تصحیح و شرح نامه های سیمین دانشور و جلال آل احمد، تصحیح و شرح علم‌الجمال و جمال در ادب فارسی و... منتشر شده است.


( ۱ )

نظر شما :

توجه! لطفا دیدگاه خود پیرامون این مطلب را در این قسمت درج نمایید و برای ارسال سایر درخواست ها و پیام ها به بخش تماس با ما مراجعه فرمایید.