اولین کارگاه توانمندسازی کانون‌های فرهنگی، هنری، اجتماعی و دینی دانشگاه تهران برگزار شد

۰۷ آبان ۱۳۹۶ | ۱۷:۴۷ کد : ۴۷۴۶ اخبار
تعداد بازدید:۱۷۰۷
اولین کارگاه توانمندسازی کانون‌های فرهنگی، هنری، اجتماعی و دینی دانشگاه تهران به همت اداره کل فرهنگی و اجتماعی روز پنجشنبه ۴ آبان ۱۳۹۶ در باغ موزه نگارستان برگزار شد.
اولین کارگاه توانمندسازی کانون‌های فرهنگی، هنری، اجتماعی و دینی دانشگاه تهران برگزار شد

در این برنامه، دکتر مجید سرسنگی، معاون فرهنگی دانشگاه تهران، ضمن ابراز خشنودی از برگزاری این کارگاه و حضور در جمع فعالان دانشجویی، به تبیین اهداف و رسالت تشکل‌های دانشجویی پرداخت.

وی از تشکل‌های دانشجویی به‌عنوان سرمایه دانشگاه که تفکرات دانشجویی را نمایندگی می‌کنند یاد کرد و گفت: روحیه آرمان‌گرایی دانشجویان جای تحسین دارد. این روحیه باید باقی بماند چون با آرمان‌گرایی است که زمینه پیشرفت ایجاد می‌شود، اما از سوی دیگر دانشجویان ما باید روحیه واقع‌بینی را هم در خود تقویت کنند. مجموع آرمان‌خواهی و واقع‌بینی می‌تواند سبب حل مشکلات دانشگاه و جامعه شود.

معاون فرهنگی دانشگاه تهران نقد قدرت، نقد مسائل اجتماعی، فرهنگی و سیاسی و نقد مدیران را یکی از وظایف جریانات اصیل دانشجویی دانست و افزود: روحیه استقلال و نقادی جریانات اصیل دانشجویی باید به رسمیت شناخته شود. ساختن جامعه‌ای بهتر و آینده‌ای روشن‌تر در گرو احترام‌گذاشتن به نقد دانشگاه و دانشجویان است. نقادی دانشجویان باعث می‌شود مدیران و مسئولان توجه بیشتری به صحت کار خود داشته باشند و مراقبت کنند ارزش‌های جامعه مخدوش و فراموش نشود.

برای مشاهده متن کامل خبر، اینجا کلیک کنید.

 


نظر شما :

توجه! لطفا دیدگاه خود پیرامون این مطلب را در این قسمت درج نمایید و برای ارسال سایر درخواست ها و پیام ها به بخش تماس با ما مراجعه فرمایید.