معاون فرهنگی دانشگاه: میراث فرهنگی نباید تنها نقش مولد درآمدی داشته باشد

۰۷ آبان ۱۳۹۶ | ۱۱:۲۴ کد : ۴۷۴۲ اخبار
تعداد بازدید:۱۳۰۳
نشست خبری سومین همایش بین‌المللی باستان‌شناسان جوان دانشگاه تهران برگزار شد.
معاون فرهنگی دانشگاه: میراث فرهنگی نباید تنها نقش مولد درآمدی داشته باشد

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران، نشست خبری سومین همایش بین‌المللی باستان‌شناسان جوان دانشگاه تهران، ۶ آبان ۱۳۹۶ با حضور دکتر مجید سرسنگی، معاون فرهنگی دانشگاه، مرتضی خانی‌پور، دبیر همایش و دکتر محمدعلی زارع چاهوکی در تالار امیرکبیر دانشگاه تهران برگزار شد.

در ابتدای این نشست، دکتر مجید سرسنگی، با اشاره به تداوم برگزاری همایش باستان‌شناسان جوان در ادوار مختلف گفت: «این همایش به همت کانون باستان‌شناسان جوان دانشجویی دانشگاه و اداره کل فرهنگی اجتماعی دانشگاه برگزار می‌شود. همایش باستان‌شناسان جوان، شش دوره است که برگزار می‌شود و سه دوره اخیر آن به صورت بین‌المللی برگزار شده و طبیعتاً سطح کیفی برگزاری همایش ارتقای خوبی داشته است. ما در دو دوره اخیری که به صورت بین‌المللی همایش را برگزار کردیم، توانسته‌ایم توجه بخش عمده‌ای از باستان‌شناسان، استادان و صاحب‌نظران علم باستان‌شناسی دنیا را به این همایش جلب کنیم.

وی افزود: «امسال هم استقبال بسیار خوبی از همایش شده است و ۵۰ مهمان خارجی از ۱۷ کشور از جمله آلمان، فرانسه، کانادا، ترکیه، ژاپن، آمریکا، چین، سوئیس و... برای شرکت در این همایش اعلام آمادگی کرده‌اند. در مراسم افتتاحیه این همایش جمع کثیری از استادان، دانشجویان، صاحب‌نظران، مهمانان داخلی و خارجی، رئیس و هیأت رئیسه دانشگاه تهران حضور دارند».

برای مشاهده متن کامل خبر، اینجا کلیک کنید.


( ۲ )

نظر شما :

توجه! لطفا دیدگاه خود پیرامون این مطلب را در این قسمت درج نمایید و برای ارسال سایر درخواست ها و پیام ها به بخش تماس با ما مراجعه فرمایید.