گفتگوی رئیس دانشگاه تهران با رئیس دانشگاه دولتی مسکو

۰۶ آبان ۱۳۹۶ | ۱۵:۳۳ کد : ۴۷۳۰ اخبار
تعداد بازدید:۱۹۷۸
رئیس دانشگاه تهران، روز پنجشنبه چهارم آبان ۱۳۹۶ در دانشگاه دولتی مسکو با پرفسور ویکتور سادونیچی، رئیس این دانشگاه دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار که دکتر محمدباقر قهرمانی، معاون بین‌الملل، دکتر سید احمدرضا خضری، مشاور رئیس دانشگاه و مدیرکل حوزه ریاست و روابط عمومی و دکتر سیدحسن زهرایی، مسئول دبیرخانه دائمی اتحادیه دانشگاه‌های ایران و روسیه، رئیس دانشگاه تهران را همراهی می‌کردند، رؤسای دو دانشگاه مهم ایران و روسیه ضمن قدردانی از همکاران دو طرف برای پیگیری برگزاری اجلاس سوم، بر تداوم و گسترش همکاری‌های فی‌مابین تاکید کردند.

تاکید بر تنظیم برنامه عملیاتی و اجرایی سه ساله، مرور برنامه اجرایی کنفرانس سوم و برنامه‌ریزی برای برگزاری اجلاس چهارم در تهران از دیگر محورهای این دیدار بود.

دانشگاه دولتی مسکو در ۲۵ ژانویه ۱۷۵۵ توسط میخائیل لومونوسوف، در شهر مسکو بنا نهاده شد و امروز با بیش از ۴۵ هزار دانشجو و پنج هزار عضو هیأت علمی، یکی از دانشگاه‌های بزرگ و مشهور جهان است که لقب بلندترین ساختمان آموزشی جهان را دارد.

همکاری دانشگاه تهران با دانشگاه دولتی مسکو از زمان برگزاری اجلاس مشترک رؤسای دانشگاه‌های برتر ایران و روسیه که نخستین دور آن در سال ۱۳۹۴ در مسکو برگزار شد، ابعاد گسترده‌تری یافت. دور دوم این اجلاس در مهر ۱۳۹۵ به میزبانی دانشگاه تهران در ایران و دور سوم آن هفته گذشته در روسیه برگزار شد.

 


( ۲ )

نظر شما :

توجه! لطفا دیدگاه خود پیرامون این مطلب را در این قسمت درج نمایید و برای ارسال سایر درخواست ها و پیام ها به بخش تماس با ما مراجعه فرمایید.