مدیر کل جدید امور دانشجویان و کارکنان شاهد و ایثارگر دانشگاه تهران معرفی شد

۲۸ تیر ۱۳۹۶ | ۱۷:۵۲ کد : ۴۳۸۵ اخبار
تعداد بازدید:۴۷۲۴
مراسم تکریم و معارفه مدیر کل امور دانشجویان و کارکنان شاهد و ایثارگر دانشگاه تهران برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران، مراسم تقدیر و تشکر از زحمات دکتر سید جلال زرگر در سمت مشاور رئیس و مدیر کل امور دانشجویان و کارکنان شاهد و ایثارگر دانشگاه و معرفی دکتر رحمت‌اله اللهیاری به عنوان مدیر جدید این اداره کل، روز سه شنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۶ با حضور معاون فرهنگی دانشگاه، جمعی از اعضای هیأت رئیسه، رؤسای پردیس / دانشکده‌ها، مدیران ستادی، مسئولان بنیاد شهید و امور ایثارگران تهران بزرگ و همچنین اعضای هیأت علمی و کارکنان دانشگاه در تالار امیرکبیر معاونت فرهنگی برگزار شد.

در ابتدای این مراسم، دکتر زرگر طی گزارشی از عملکرد دوران ۳۸ ماهه حضور خود در اداره کل امور دانشجویان و کارکنان شاهد و ایثارگر را ارائه و از همراهی رئیس دانشگاه، و سایر مدیران و همکاران در طول دوره مدیریت خود قدردانی کرد.

در ادامه دکتر رحمت‌اله اللهیاری به عنوان مدیر کل جدید اداره مذکور ضمن تقدیر از زحمات دکتر زرگر به مرور اجمالی سیاست‌ها و سرفصل‌های کلیدی برنامه خود برای ارتقای جایگاه و چشم‌انداز خدمت رسانی به خانواده معظم شاهد و ایثارگر اعم از دانشجویان، اعضای هیأت علمی و کارکنان و گسترش و تعمیق فرهنگ ایثار و شهادت در قالب برنامه راهبردی پنج ساله دانشگاه تهران پرداخت.

در این مراسم، دکتر مجید سرسنگی، معاون فرهنگی دانشگاه تهران ضمن گرامیداشت ایام سوگواری حضرت امام صادق (ع) و خوش‌آمدگویی به حضار، گفت: به نظر می‌رسد در دهه چهارم انقلاب باید با حفظ کیفیت آموزش و پژوهش، نگاهی به وظایف و ساختار دانشگاه‌ها داشته باشیم و به مسئله ارتقای فرهنگی دانشجویان و مشارکت‌های اجتماعی آنها توجه کنیم. در این میان نقش اداره کل امور دانشجویان و کارکنان شاهد و ایثارگر دانشگاه نقش ممتازی است.

وی افزود: اساساً ما یک نعمت داریم که به درستی به آن توجه نمی‌کنیم و آن نعمت دفاع مقدس است. ما هر جا که کم می‌آوریم اگر نگاه کنیم به ارزش‌های دفاع مقدس در آنجا می‌توانیم از بحران خارج شویم. زیرا الگوهایی در دفاع مقدس خلق شد که این الگوها جاودانه است.

دکتر سرسنگی وجود ایثارگران و خانواده معظم شهدا در دانشگاه‌ها را یک برکت توصیف کرد و گفت: اداره کل امور دانشجویان و کارکنان شاهد و ایثارگر دانشگاه کارش فقط رسیدگی به امور اداری نیست. یکی از وظایف مهم این اداره کل این است که فرهنگ دفاع مقدس را در دانشگاه زنده نگه دارد. مسئله شاهد و ایثارگر مسئله همه دانشگاه است، همه ما در هر بخشی وظیفه داریم در این حوزه کمک کنیم و الحمدالله در دانشگاه تهران این اتفاق افتاده است.

معاون فرهنگی دانشگاه تهران، افزود: دکتر زرگر سال‌های زیادی در اداره کل امور دانشجویان و کارکنان شاهد و ایثارگر زحمت کشیدند. به نمایندگی از دانشگاه تهران از این جانباز گرانقدر سپاسگزاری می‌کنم و آرزوی توفیق برای ایشان داریم. دکتر اللهیاری که امروز رسماً سکان این اداره کل را به دست می‌گیرند از همکاران ایثارگر بسیار ارزنده ما هستند. سابقه فرهنگی و اجرایی ایشان درخشان است. از ایشان هم سپاسگزارم که این وظیفه سنگین را پذیرفتند و امیدوارم این راه را به خوبی پیش ببرند.

دکتر مجید سرسنگی در پایان، خاطرنشان کرد: انتصاب دکتر اللهیاری یک پیام مهم نیز دارد و آن اینکه راه برای ارتقای اعضای غیر هیأت علمی دانشگاه نیز باز است. یک جاهایی قانون به ما گفته یک پست، حتماً مال هیأت علمی است که لازم‌الاجراست. یک جا نیز می‌گوید پستی قطعاً مربوط به غیر هیأت علمی است که اجرا می‌شود اما جایی که ما مخیر هستیم که پستی به هیأت علمی و یا غیر آن سپرده شود باید به سمت کسی برویم که شایسته‌تر است. اینجا بحث شایسته‌سالاری مطرح است و اگر دانشگاه به عنوان یک مرکز علمی نخواهد این شعار را تبیین و درست تعریف کند دیگر محل اشکال است. ما در دانشگاه نیاز داریم به اعضای غیر هیأت علمی توانمند و با تحصیلات عالی و ظرفیت‌های بالا توجه کنیم. این اتفاق باعث رشد میزان مشارکت‌های همکاران در سطح دانشگاه خواهد شد.

در خاتمه مراسم و برای سپاسگزاری از زحمات دکتر زرگر، هدایا و لوح‌های سپاس به وی اهدا شد.


( ۴ )

نظر شما :

توجه! لطفا دیدگاه خود پیرامون این مطلب را در این قسمت درج نمایید و برای ارسال سایر درخواست ها و پیام ها به بخش تماس با ما مراجعه فرمایید.