مراسم اختتامیه اولین المپیاد ملی ورزش همگانی دانشجویان دختر برگزار شد

۲۷ تیر ۱۳۹۶ | ۲۱:۳۴ کد : ۴۳۸۲ اخبار
تعداد بازدید:۵۲۹۴
اولین المپیاد ملی ورزش همگانی دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی سراسر کشور بخش دختران ،۲۷ تیر ۱۳۹۶ با معرفی نفرات و تیم‌های برتر، در دانشگاه تهران به کار خود پایان داد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران، در این مراسم که با حضور مسئولان دانشگاه تهران، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و تیم‌های شرکت کننده در اولین المپیاد برگزار شد، دکتر حسن به‌نژاد، معاون دانشگاه و رئیس سازمان خدمات دانشجویی دانشگاه تهران در ابتدای مراسم با اظهار اینکه میزبانی این مسابقات افتخاری برای دانشگاه تهران بود، گفت: «امیدواریم دانشگاه تهران به عنوان نماد آموزش عالی کشور میزبان شایسته‌ای برای این مسابقات بوده باشد».

دکتر به نژاد، با بیان اینکه برگزاری این گونه مسابقات بهترین و مؤثرترین راه پویایی برای دانشجویان است، افزود: «ورزش همگانی باید به عنوان یک فرهنگ گسترش و استمرار پیدا کند، شرکت در فعالیت‌های ورزشی باعث رشد و تعالی دانشجویان و شکوفایی علم و دانش در کشور خواهد شد».

دکتر ابوالحسن ریاضی، معاون سازمان امور دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، نیز طی سخنان کوتاهی خاطر نشان کرد: «هدف اصلی از برگزاری این المپیاد ارزش نهادن به بعد اجتماعی ورزش از جهت آموزش کارگروهی، روحیه تعامل و گذشت است که به عنوان سرمایه‌های اجتماعی نقش بسیار مهمی را ایفا می‌کنند».

دکتر ریاضی، با بیان اینکه ماهیت اولین المپیاد ملی ورزش همگانی رقابت نیست، گفت: «هدف ما نشاط دانشجویان و هم چنین ایجاد فرصت برای آنها که از شهرهای مختلف در کنار یکدیگر قرار داده شوند تا چگونه با هم زندگی کردن را بیاموزند».

علی حبیب الهی، مدیر کل تربیت بدنی دانشگاه تهران، نیز در این مراسم با اشاره به اینکه اولین المپیاد ملی همگانی دانشجویان دختر با شرکت بیش از ۹۰ تیم دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی سراسر کشور برگزار شد، از دانشجویان به‌عنوان سفیر ورزش همگانی کشور تشکر و قدردانی کرد.

دکتر میترا روحی، معاون فنی المپیاد دختران، ضمن قدردانی از دانشگاه تهران برای میزبانی شایسته، برگزاری مسابقات را با استانداردهای لازم توصیف کرد.

معاون فنی المپیاد دختران اظهار کرد: «هزینه‌ها نباید فقط صرف ورزش قهرمانی شود، بلکه رویکرد مسئولان باید به نحوی باشد که در زمینه ورزش‌های همگانی نیز هزینه و تمهیدات لازم صورت بگیرد. بحث فرهنگ‌سازی از ویژگی‌های خاص این المپیاد است و فعالیت‌های ورزشی و فرهنگی باید در کنار یکدیگر قرار داده شوند».

در پایان مراسم اختتامیه اولین المپیاد ملی ورزش‌های همگانی از نفرات و تیم‌های برتر شرکت کننده تقدیر به عمل آمد و مشعل اولین المپیاد ویژه دختران دانشجو خاموش شد و دانشگاه‌های فرهنگیان کرمان، یزد، شهید بهشتی، فرهنگیان خراسان رضوی، فردوسی مشهد و دانشکده فنی و مهندسی گلپایگان مقام‌های اول تا ششم را کسب کردند.

مقام آوران رشته آمادگی جسمانی

مقام اول: راضیه ارژنگی، دانشگاه بو علی سینا همدان

مقام دوم: اشرف اعتمادی، دانشگاه الزهرا(س)

مقام سوم: یگانه وفادار، دانشگاه شهید مدنی آذربایجان

مقام آوران رشته شوت فوتبال هدفمند

مقام اول: فریماه حبیبیان، دانشگاه یزد

مقام دوم: سعیده غلامی، دانشگاه ایلام

مقام سوم: کیمیا طلوع کاظمی مکاری، دانشگاه فردوسی مشهد

مقام آوران رشته شوت بسکتبال

مقام اول: کیمیا طلوع کاظمی مکاری، دانشگاه فردوسی مشهد

مقام دوم: ساجده عیاشی،‌ دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر

مقام سوم: مهری سهرابی، دانشگاه علم و صنعت ایران

مقام آوران رشته هفت سنگ

مقام اول: سمیرا ساعدی، دانشگاه حضرت معصومه(س)

مقام دوم: شمیم عباسی، دانشگاه بیرجند

مقام سوم: طاهره محمدی،‌دانشگاه علم و صنعت ایران

مقام آوران رشته طناب زنی

مقام اول: دانشکده ریاضی و کامپیوتر خوانسار(سمیرا عزیزی، مائده ستایش، فرزانه نوری)

مقام دوم: دانشگاه فردوسی مشهد (حانیه جلالی نیا، زهرا برادران رنج کش، پرنیان صابری کاخکی)

مقام سوم: دانشگاه بیرجند (فریناز دستجردی، زهرا حسنی، فاطمه برزگانی)

مقام آوران رشته فریزبی

مقام اول: دانشگاه یزد (منصوره طاهری، فریماه حبیبیان، ملیکا جمالی)

مقام دوم: دانشگاه تربیت مدرس (نغمه خیری کوچکسرائی، شکوفه خیره دست، فرشته صادق پور)

مقام سوم: دانشگاه ایلام (محبوبه یوسفی، سعیده غلامی زرنه، سارا یوسفی)


( ۹ )

نظر شما :

توجه! لطفا دیدگاه خود پیرامون این مطلب را در این قسمت درج نمایید و برای ارسال سایر درخواست ها و پیام ها به بخش تماس با ما مراجعه فرمایید.