برگزاری سمینار تخصصی نگاهی به نظام حقوقی فرانسه-ایران

۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۶ | ۱۲:۴۰ کد : ۴۱۷۵ اخبار
تعداد بازدید:۱۷۸۸
«سمینار تخصصی نگاهی به نظام حقوقی فرانسه-ایران؛ در صلاحیت قضائی و داوری» ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۶، در دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران برگزار شد.

به گزارش روابط‌عمومی دانشگاه تهران، در این روز این دانشکده میزبان دانشجویان، استادان، وکلا و دیگر فعالان جامعه حقوقی ایران بود و در نشستی علمی تحت عنوان «سمینار تخصصی نگاهی به نظام حقوقی فرانسه_ ایران: در صلاحیت قضائی و داوری»، به بیان دیدگاه‌های خود پرداختند.

در این سمینار تخصصی که توسط معاونت پژوهشی دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران و با همکاری بخش ایران انجمن حقوق تطبیقی فرانسه، برگزار شد، استادان و قضات عالی رتبه‌ای از کشور فرانسه و اعضای هیأت علمی گروه حقوق خصوصی و گروه حقوق عمومی دانشکده حقوق و علوم سیاسی حضور داشتند و در پنل‌های جداگانه به تبادل نظر پرداختند.

این سمینار تخصصی از ساعت ۹ تا ۱۸:۳۰ به طول انجامید و در قالب دو پنل تخصصی، پنل داوری و پنل صلاحیت قضائی، برگزار شد و در آن Monsieur Guy Canivet، رئیس سابق دیوان عالی کشور فرانسه، عضو سابق شورای قانون اساسی فرانسه و رئیس سابق انجمن حقوق تطبیقی فرانسه، Monsieur Dominique Hascher، قاضی دیوان عالی کشور و رئیس انجمن حقوق تطبیقی فرانسه، Monsieur Timothée Paris ، بازرس شورای دولتی فرانسه و استاد دانشگاه علوم سیاسی (Sciences Po Paris) و Université Paris-Est Créteil ، مدیر انجمن حقوق تطبیقی فرانسه و Maître Kourosh Shamlou ، وکیل کانون وکلای دادگستری پاریس (Shamlou Law Firm) ، رئیس بخش ایران و دنیای مسلمان آسیا در انجمن حقوق تطبیقی فرانسه حضور داشتند.

همچنین از اعضای هیأت علمی دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران، دکتر لعیا جنیدی، گروه حقوق خصوصی و اسلامی؛ دکتر بیژن عباسی، گروه حقوق عمومی؛ دکتر امیر صادقی نشاط، گروه حقوق خصوصی و اسلامی؛ دکتر حسن محسنی، گروه حقوق خصوصی و اسلامی در این سمینار شرکت داشتند.

گفتنی است برنامه نخست با سخنرانی و تشکر دکتر تخشید، رئیس دانشکده آغاز شد. وی به تشریح سیاست‌های کلان دانشگاه در مسئله تبادلات آکادمیک به جهات مشابهت نظام حقوقی ایران و فرانسه و تمایل جامعه آکادمیک ایران به مراوده علمی بیشتر با این کشور و تمایل دانشکده حقوق و علوم سیاسی به این تعامل پرداخت.


نظر شما :

توجه! لطفا دیدگاه خود پیرامون این مطلب را در این قسمت درج نمایید و برای ارسال سایر درخواست ها و پیام ها به بخش تماس با ما مراجعه فرمایید.