دیدار هیأت صربستانی با مسئولان مؤسسه لغت نامه دهخدا

۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۶ | ۰۹:۳۶ کد : ۴۰۸۴ اخبار
تعداد بازدید:۱۹۱۲
هیأتی بلند پایه از دانشگاه بلگراد روز دوشنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۶ با مسئولان مؤسسه لغت نامه دهخدا و مرکز بین المللی آموزش زبان فارسی دانشگاه تهران دیدار کرد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران، این هیأت شامل دکتر لیلیانا مارکوویچ، رئیس دانشکده فیلولوژی دانشگاه بلگراد به همراه پنج تن از اساتید این دانشگاه از جمله مشاور وزیر علوم این کشور و نیز، رئیس مرکز توسعه همکاری‌های علمی و دانشگاهی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی با دکتر علی درزی رئیس، مؤسسه لغت نامه دهخدا و دکتر سید محمد علوی، معاون آموزشی این مؤسسه دیدار و گفتگو کردند.

دکتر مارکوویچ ضمن یادآوری قدمت ۲۹۰ ساله دانشگاه بلگراد گفت: در دانشگاه بلگراد ۳۴ زبان خارجی، از جمله فارسی، آموزش داده می‌شود که تعداد زبان‌آموزان فارسی در این دانشگاه بالغ بر ۱۵۰ نفر است.

وی خواستار امضای تفاهم‌نامه‌ای با مؤسسه لغت‌نامه دهخدا و مرکز بین‌المللی آموزش زبان فارسی جهت همکاری در تأسیس کرسی زبان و ادبیات فارسی در دانشگاه بلگراد شد.

در پایان اعضای هیأت اعزامی دانشگاه بلگراد از دو کلاس آموزش زبان فارسی و گنجینه مرحوم علامه دهخدا بازدید به عمل آوردند.


نظر شما :

توجه! لطفا دیدگاه خود پیرامون این مطلب را در این قسمت درج نمایید و برای ارسال سایر درخواست ها و پیام ها به بخش تماس با ما مراجعه فرمایید.