افتتاح دفتر ایسنا در دانشگاه تهران

۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۶ | ۲۰:۰۰ کد : ۴۰۸۱ اخبار
تعداد بازدید:۲۸۲۰
دفتر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) روز دوشنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۶ همزمان با فرارسیدن سالگرد بعثت پیامبر اکرم (ص) در دانشگاه تهران افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران، در این مراسم دکتر سید احمدرضا خضری، مشاور رئیس و مدیرکل حوزه ریاست و روابط عمومی دانشگاه تهران طی سخنانی، ضمن تبریک عید مبعث و تقارن آغاز به کار دفتر ایسنا در دانشگاه با سرآغاز رسالت پیامبر اکرم (ص) گفت: «ما آغاز به کار این دفتر را در این ایام خجسته به فال نیک می‌گیریم زیرا دریافت، نگهداشت و رساندن درست خبر، سیره رسول اکرم اسلام (ص) است و ما نیز به عنوان پیروان راستین آن حضرت باید نسبت به این امر حساسیت و دقت ویژه داشته باشیم زیرا خبر می‌تواند یک جامعه را ملتهب یا آرام کند. لذا صحت، دقت در رساندن و امانتداری خبر موضوعاتی است که ما باید از بعثت پیامبر الهام بگیریم».

دکتر خضری خبرگزاری ایسنا را در انجام این مسئولیت موفق توصیف و تصریح کرد: «خوشبختانه این خبرگزاری در خبررسانی همواره جانب انصاف و دقت را گرفته و در انتقال خبر با احساسات دانشجویان و دانشگاهیان بازی نکرده است و اگر احیاناً خطایی هم وجود داشته، از روی عمد نبوده است».

وی افزود: «ما در دانشگاه تهران از همکاری و بازتاب رویدادهای دانشگاه توسط خبرگزاری ایسنا خشنود هستیم اما نباید فراموش کرد که سطح توقعات و انتظارات دانشگاهیان همواره بالاست و باید بکوشیم در آینده به وضعیت بهتر و مطلوب‌تری برسیم».

مشاور رئیس دانشگاه تهران در پایان تاکید کرد: «ما ضمن استقبال از تأسیس دفتر ایسنا در دانشگاه تهران وتشکر از مسئولان جهاد دانشگاهی و این خبرگزاری، از اکنون به بعد انتظارات بیشتری از این خبرگزاری بزرگ در جهت انعکاس رویدادها و خبرهای دانشگاه تهران داریم و امیدواریم مسئولان آن بیش از پیش به مسئولیت‌ها و تعهدات خود وفادار بمانند».

در این مراسم دکتر سید علی طباطبایی، سرپرست سازمان جهاد دانشگاهی تهران، با اشاره به اهمیت راه‌اندازی دفتر ایسنا در دانشگاه تهران گفت: «دانشگاه تهران به عنوان مهد علمی و فرهنگی کشور همیشه در کانون توجه و اهمیت بوده است. لزوم ارتباط نزدیک با این فضای مهم، ما را بر آن داشت که این دفتر را با چند هدف اصلی و مهم راه‌اندازی کنیم».

وی افزود: «خبر از نظر علمی، فرهنگی و روانی قابل توجه است و باید روی آن دقت کرد. جامعه ما نیاز به اخبار دقیق و خوب دارد. ایجاد امید یکی از ارکان خبر خوب است و ایجاد دفتر ایسنا در جهت تولید خبر خوب و امیدآفرین است. انتظار از ایسنا در دانشگاه تهران، رشد و توسعه این حوزه از خبررسانی است».

دکتر طباطبایی درباره حوزه‌های مهم خبری دانشگاه تصریح کرد: «اخبار همایش‌ها، دفاع از پایان‌نامه‌ها و رساله‌های گزین در دانشگاه مادر، اخبار پروژه‌های مختلف بین‌المللی و پروژه‌های فناورانه و اخبار مربوط به تکریم استادان و پژوهشگران از جمله حوزه‌هایی هستند که ایسنا در دانشگاه تهران آنها را دنبال خواهد کرد».

در ادامه دکتر علی متقیان، مدیرعامل خبرگزاری دانشجویان ایران، ضمن تبریک مبعث پیامبر اسلام (ص) گفت: «پیامبر اکرم در خبررسانی امین و حفیظ بودند و ما نیز وظیفه داریم امین و حفیظ باشیم».

وی افزود: «ما وظیفه داریم بنا به توصیه مقام معظم رهبری خبر خوب منتشر کنیم. خبر خوب خبر موفقیت‌های نظام است. دستاوردهای دانشگاه خبر خوب است و ما باید در انتشار آنها کوشا و دقیق باشیم».

دکتر متقیان با اشاره به نقش محوری دانشگاه تهران در حوزه علم و دانشگاه اظهار داشت: «دانشگاه تهران یک الگوی دانشگاهی است زیرا هر قدمی بردارد سایر دانشگاه‌ها نیز آن را انجام می‌دهند. اگر امروز ایسنا در دانشگاه تهران افتتاح شد، دیگر دانشگاه‌ها نیز از این الگو استقبال می‌کنند و ما به توسعه دفتر در سایر دانشگاه‌ها امیدواریم».

وی خاطرنشان کرد: «دانشگاه تهران قطب علمی کشور است و باید اخبار علمی آن به طور شایسته انعکاس یابد. ما در ایسنا با تأسیس این دفتر خبر توسعه علمی را به مردم می‌رسانیم. وظیفه ما این است که افتخارات، بزرگی و اهمیت دانشگاه را به مردم معرفی کنیم».


( ۴ )

نظر شما :

توجه! لطفا دیدگاه خود پیرامون این مطلب را در این قسمت درج نمایید و برای ارسال سایر درخواست ها و پیام ها به بخش تماس با ما مراجعه فرمایید.