چهره ماندگار زبان و ادبیات فارسی دانشگاه تهران درگذشت

۰۱ اردیبهشت ۱۳۹۶ | ۱۳:۳۳ کد : ۴۰۶۹ اخبار
تعداد بازدید:۸۳۷۷
دکتر اسمعیل حاکمی والا، چهره ماندگار زبان و ادبیات فارسی دانشگاه تهران، دار فانی را وداع گفت.
چهره ماندگار زبان و ادبیات فارسی دانشگاه تهران درگذشت

استاد حاکمی والا دارای تالیفات ارزشمندی در زمینه زبان و ادبیات فارسی است که «رباعی و رباعی سرایان از آغاز تا قرن هشتم هجری»، «آیین فتوت و جوانمردی» و «تحقیق دربارۀ ادبیات غنایی ایران و انواع شعر غنایی» از جمله آثار این استاد بزرگ دانشگاه تهران هستند.

پیام تسلیت هیأت رئیسه دانشگاه تهران

درگذشت استاد و چهره ماندگار دانشگاه تهران، جناب آقای دکتر اسمعیل حاکمی والا موجب تأثر و تألم عمیق هیأت رئیسه و دانشگاهیان گردید. آن مرحوم، سال‌های متمادی عمر خود را در تعلیم و پرورش دانشجویان سپری و با عشق و اخلاص، خدمات ارزشمندی را در حوزه ادبیات فارسی به میهن عزیزمان ارائه نمود.

هیأت رئیسه دانشگاه تهران درگذشت این استاد گران‌قدر و چهره ماندگار را به خانواده محترم آن مرحوم، جامعه علمی به ویژه خانواده بزرگ دانشگاه تهران تسلیت عرض نموده، رحمت و مغفرت جاودان برای آن فقید سعید و برای بازماندگان صبر و شکیبایی از درگاه ایزد منّان مسئلت می‌نماید.

شایان ذکر است که درخصوص مراسم تشییع و خاکسپاری و ترحیم آن مرحوم متعاقباً از طریق وب سایت و کانال تلگرام دانشگاه تهران اطلاع‌ رسانی خواهد شد.


( ۲۳ )

نظر شما :

توجه! لطفا دیدگاه خود پیرامون این مطلب را در این قسمت درج نمایید و برای ارسال سایر درخواست ها و پیام ها به بخش تماس با ما مراجعه فرمایید.

محمد عباسی ۰۱ اردیبهشت ۱۳۹۶ | ۱۷:۲۱
امیدوارم به عنوان قشر دانشجو تا عزیزانی چون دکتر حاکمی والا زنده هستند بیشتر از محضرشان استفاده کنیم و بیشتر از پیش قدرشان را بدانیم .