بزرگداشت استاد برجسته حقوق خصوصی دانشگاه تهران برگزار شد

۲۲ اسفند ۱۳۹۵ | ۱۳:۰۵ کد : ۳۹۷۷ اخبار
تعداد بازدید:۳۷۹۸
مراسم نکوداشت دکتر حسنعلی درودیان، استاد برجسته حقوق خصوصی دانشکده حقوق و علوم سیاسی، با حضور دکتر محمود نیلی احمدآبادی، رئیس دانشگاه تهران، ۱۶ اسفند ۱۳۹۵ در تالار شیخ مرتضی انصاری دانشکده حقوق دانشگاه تهران برگزار شد.

این نکوداشت به پاس سال‌ها تدریس ارزنده، مدیریت مدبرانه و خدمات ارزشمند این استاد فرهیخته از سوی هیأت رئیسه دانشکده برگزار شد.

در این جلسه سخنرانان بر انضباط در ارائه مطالب درسی، دغدغه‌های پدرانه و برادرانه وی نسبت به اطرافیان و توجه خاص به دانشجویان جوان تأکید کردند. در پایان این مراسم و پس از سخنان دکتر درودیان لوح تقدیر و هدایایی به وی تقدیم شد.

در این مراسم، دکتر فرجی دانا، مشاور رئیس دانشگاه، حجت‌الاسلام ابوترابی، عضو هیأت حل اختلاف قوا، دکتر تخشید، رئیس دانشکده حقوق و علوم سیاسی، دکتر نسرین مصفا، معاون دانشکده و جمعی از شخصیت‌ها و استادان برجسته حقوق درباره سجایا و ویژگی‌های ارزشمند دکتر درودیان سخنرانی کردند.

دکتر درودیان در طول دوران خدمت خود، در کنار تدریس مقدمه علم حقوق دروس مختلف حقوق مدنی، حقوق مدنی تطبیقی و متون حقوقی به زبان فرانسه در دوره‌های کارشناسی حقوق، کارشناسی ارشد و دکتری حقوق خصوصی در برهه‌های مختلف زمانی عهده‌دار سمت‌های گوناگونی بوده است.

وی پیش از به پایان رساندن دوره سه ساله بار سوم ریاست خود از یکم تیرماه ۱۳۸۵ بازنشسته شدند. از وی مقالاتی در نشریه مؤسسه حقوق تطبیقی، مجله دانشکده حقوق و علوم سیاسی، مجموعه مقالات اهدایی به استاد دکتر سیدحسن امامی (چاپ دوم) و ترجمه‌ای در مجموعه مقالات اهدایی به استاد دکتر ناصر کاتوزیان انتشار یافته است.


( ۲ )

نظر شما :

توجه! لطفا دیدگاه خود پیرامون این مطلب را در این قسمت درج نمایید و برای ارسال سایر درخواست ها و پیام ها به بخش تماس با ما مراجعه فرمایید.

قدیر محمدی لویه ۲۴ اسفند ۱۳۹۵ | ۲۲:۲۴
استاد درودیان استاد مهربانی و اخلاف و استاد مسلم حقوق مدنی است و به وجود ایشان به خود میبالیم و آرزوی سلامتی و طول عمر با عزت برای ایشان مسیلت داریم . قدبر محمدی لوبه