وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در کوی دانشگاه:

وزیر علوم:‌ دانشگاه تهران در مجموعه خدمات دانشجویی پیشتاز است

۱۵ اسفند ۱۳۹۵ | ۱۷:۴۴ کد : ۳۹۵۰ اخبار
تعداد بازدید:۵۵۸۲

دکتر محمد فرهادی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، ۱۵ اسفند ۱۳۹۵ در مراسم افتتاح چندین پروژه در مجتمع خوابگاهی دانشگاه تهران، این دانشگاه را در مجموعه خدمات دانشجویی پیشتاز خواند و گفت: «دانشگاه تهران بیشترین دانشجو را با سطح علمی بالا دارد و باید چنین امکاناتی هم برای آنها فراهم کند».

دکتر فرهادی دانشگاه تهران را نماد آموزش عالی کشور و کوی دانشگاه را قدیمی‌ترین و با سابقه‌ترین مجتمع خوابگاهی خواند و افزود: «این فضا در گذشته نسبتاً پاسخگوی نیاز دانشجویان بود، اما با گسترش آموزش عالی و توسعه پردیس‌های دانشگاه تهران نیاز به امکانات رفاهی، ورزشی و سلامتی هم بیشتر می‌شود».

وی، با تأکید بر اینکه که وزارت علوم بیش از گذشته باید به تأمین امکانات مختلف برای دانشجویان توجه داشته باشد، گفت: «در حال حاضر قرار است ۲۷ خوابگاه توسط بنیاد ۱۵ خرداد در دانشگاه‌ها ساخته شود که عملیات ساخت حدود ۱۵ خوابگاه شروع شده و مابقی تا سال آینده ساخته می‌شود».

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با اعلام اینکه در برنامه ششم ممنوعیت ساخت خوابگاه لغو شده است، افزود: «۷۵ هزار ظرفیت خوابگاهی مجردی و حدود ۲۵ هزار ظرفیت خوابگاهی متأهلی طی برنامه زمان‌بندی شده توسط دولت و مشارکت بخش غیردولتی، خیرین و صندوق رفاه در یک زمان مشخص ساخته می‌شوند».

دکتر نیلی احمد آبادی، رئیس دانشگاه تهران، ارائه خدمات رفاهی و فرهنگی به دانشجویان را بخشی از فعالیت‌های آموزشی و پژوهشی دانشگاه تهران توصیف کرد و گفت: «دانشگاه تهران به‌عنوان دانشگاهی که پذیرش نخبگان و آینده‌سازان کشور را انجام می‌دهد، وظیفه مضاعفی را برای تأمین نیازهای دانشجویان بر عهده دارد».

رئیس دانشگاه تهران کوی دانشگاه تهران را بزرگ‌ترین مرکز خوابگاهی کشور خواند که بیشترین جمعیت دانشجویی را در خود جای داده است، دانشجویانی که مستحق شرایط بهتری هستند.

وی در پایان اظهار امیدواری کرد که با محقق‌شدن اعتبارات خوابگاه‌سازی در سال آینده دانشگاه از این اعتبارات به نحو بهتری استفاده کند.

دکتر حسن به نژاد، معاون دانشگاه و رئیس سازمان خدمات دانشجویی، دیگر سخنران این مراسم تعداد پروژه‌های معاونت دانشجویی را ۲۶ پروژه اعلام کرد که در چهار بخش اداره کل امور خوابگاه‌ها، امور دانشجویی، مرکز بهداشت و درمان و مرکز مشاوره اجرا شده است.

معاون دانشگاه، پروژه‌های این معاونت را در بخش اداره کل خوابگاه‌ها بازسازی فضای خوابگاه، نوسازی تجهیزات رستوران، ساخت آب‌نما، ساخت سالن بدن‌سازی، نوسازی سیستم صوتی و راه‌اندازی سیستم کیف پول الکترونیکی و در بخش مشاوره دانشگاه توسعه فضای فیزیکی، راه‌اندازی کلینیک نوروتراپی، ارتقای نیروی انسانی، راه‌اندازی ارائه خدمات مشاوره، طرح‌های حمایت مالی، دانشگاه عاری از دخانیات و مهارت‌های زندگی اعلام کرد.

در بخش دیگر این مراسم، از طریق ویدئو کنفرانس، کلینیک ماموگرافی مرکز بهداشت و درمان دانشگاه تهران افتتاح شد.

در این مراسم وزیر علوم و رئیس دانشگاه تهران و همراهان با حضور بر مزار شهید گمنام یاد و خاطره شهدای دفاع مقدس را گرامی داشتند. هم‌چنین سالن بدن‌سازی وآب‌نمای محوطه خوابگاه افتتاح شد و چندین طرح مورد بازدید قرار گرفت.


( ۲ )

نظر شما :

توجه! لطفا دیدگاه خود پیرامون این مطلب را در این قسمت درج نمایید و برای ارسال سایر درخواست ها و پیام ها به بخش تماس با ما مراجعه فرمایید.