روز درختکاری در دانشگاه تهران با گرامیداشت آتش‌نشانان شهید برگزار شد

۱۵ اسفند ۱۳۹۵ | ۱۳:۴۰ کد : ۳۹۴۵ اخبار
تعداد بازدید:۳۸۸۹
روز درختکاری در دانشگاه تهران با گرامیداشت آتش‌نشانان شهید برگزار شد

روز درختکاری در دانشگاه تهران در مراسمی با حضور مسئولان دانشگاه و جمعی از آتش‌نشانان ۱۴ اسفند ۱۳۹۵، به یاد شهدای آتش‌نشان در مجموعه باغ موزه نگارستان برگزار شد.

به گزارش روابط‌عمومی دانشگاه تهران، دکتر مجید سرسنگی، معاون فرهنگی دانشگاه تهران، در این مراسم با اشاره به حادثه دلخراش پلاسکو و شهادت آتش‌نشانان گفت: «شهادت این قهرمانان ملت ایران را داغدار کرد، ولی وقوع این حادثه از یک طرف باعث تأسف و تأثر بود چراکه جمعی از فرزندان برومند و رشید خود را از دست دادیم و از طرف دیگر مایه مباهات بود، زیرا ثابت کرد که ایران اسلامی چه فرزندان بزرگ و ایثارگری دارد».

معاون فرهنگی دانشگاه تهران، با بیان اینکه مراسم درختکاری امسال به شهدای آتش‌نشان تقدیم می‌شود، گفت: «وظیفه خود دانستیم به عنوان دانشگاه و مرکز علم و فرهنگ کشور یادی از شهدای این حادثه بکنیم و خاطره آتش‌نشانان فداکار را با کاشتن نهال‌هایی در این باغ گرامی بداریم».

گفتنی است که در این مراسم، نهال‌هایی توسط مسئولان دانشگاه تهران و آتش‌نشانان حاضر در مراسم در باغ‌موزه تاریخی نگارستان کاشته شد.


( ۴ )

نظر شما :

توجه! لطفا دیدگاه خود پیرامون این مطلب را در این قسمت درج نمایید و برای ارسال سایر درخواست ها و پیام ها به بخش تماس با ما مراجعه فرمایید.