دفتر ارتباط دانشگاه با خانه و مدرسه در دانشگاه تهران راه‌اندازی می‌شود

۱۰ اسفند ۱۳۹۵ | ۱۲:۳۵ کد : ۳۹۲۱ اخبار
تعداد بازدید:۲۷۴۰
معاون فرهنگی دانشگاه تهران از راه‌اندازی دفتر ارتباط با خانه و مدرسه در این دانشگاه خبر داد.

به گزارش روابط‌عمومی دانشگاه تهران، دکتر مجید سرسنگی، معاون فرهنگی دانشگاه تهران از راه‌اندازی دفتر ارتباط دانشگاه با خانه و مدرسه در این دانشگاه خبر داد و گفت: «این دفتر به‌منظور معرفی بیشتر دانشگاه تهران به دانش آموزان و کمک گرفتن از خانواده‌ها در مسیر تربیت دانشجویان تأسیس شده است».

معاون فرهنگی دانشگاه تهران در خصوص ارتباط دانشگاه تهران با مدارس و خانواده نیز گفت: «ما اعتقاد داریم که خانواده‌ها فرزندان خود را به دانشگاه می‌فرستند نباید ارتباط خود را با آنها قطع کنند بلکه لازم است در مسیر تربیت دانشجویان نقش مؤثری داشته باشند. متأسفانه در حال حاضر این نقش بسیار کمرنگ است و وقتی که دانشجویان را تحویل دانشگاه می‌دهند ارتباط خود را با دانشگاه قطع می‌کنند. امیدواریم با راه‌اندازی این دفتر از خانواده‌ها کمک بیشتری در مسیر تربیت دانشجویان بگیریم».

دکتر سرسنگی در پایان خاطرنشان کرد: «در حال حاضر دفتر ارتباط با خانه و مدرسه دانشگاه تهران در معاونت فرهنگی این دانشگاه راه‌اندازی شده است و به‌طور جدی کارهای اجرایی و فرهنگی خود را انجام می‌دهد. امیدواریم نتایج فعالیت‌های این دفتر در سال ۱۳۹۶ به‌نتیجه برسد».

از اهداف ایجاد دفتر ارتباط با مدارس و خانواده می‌توان به آشنایی دانش‌آموزان مدارس با رشته‌های مختلف دانشگاهی و زمینه‌های اشتغال در آنها، زمینه‌سازی برای ارتباط عمیق‌تر با بدنه دانشگاه در دوران دانش‌آموزی، ارتقای سطح علمی، آموزشی و پژوهشی مدارس و پژوهش‌سراهای دانش‌آموزی و آگاهی خانواده‌ها از وضعیت تحصیلی و انضباطی دانشجویان در طی دوران تحصیل اشاره کرد.


( ۶ )

نظر شما :

توجه! لطفا دیدگاه خود پیرامون این مطلب را در این قسمت درج نمایید و برای ارسال سایر درخواست ها و پیام ها به بخش تماس با ما مراجعه فرمایید.