بازدید مشاور رئیس جمهور از پردیس بین‌المللی ارس دانشگاه تهران

۰۷ اسفند ۱۳۹۵ | ۱۱:۵۹ کد : ۳۹۰۲ اخبار
تعداد بازدید:۲۲۴۷
مشاور رئیس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور در پردیس بین‌المللی ارس از ساخت ۳۰ هزارمتر مربع ساختمان با کیفیت عالی برای فعالیت پردیس بین‌المللی ارس دانشگاه تهران در جلفا خبر داد.
بازدید مشاور رئیس جمهور از پردیس بین‌المللی ارس دانشگاه تهران

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران، مهندس اکبر ترکان، مشاور رئیس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور، در جلسه‌ای که چهارم اسفند ۱۳۹۵ با حضور رئیس پردیس بین‌المللی ارس و مدیرعامل منطقه آزاد ارس، در سالن کنفرانس پردیس بین‌المللی ارس برگزار شد، با اشاره به مزایای فعالیت‌های آموزش عالی و تحقیقات و توریسم فرهنگی و مباحثه در خصوص شرایط ایجادشده در کشورهای توسعه‌یافته برای جذب دانشجو، تأسیس پردیس بین‌المللی ارس دانشگاه تهران را یکی از نقاط قوت منطقه آزاد ارس توصیف کرد و گفت: «لازم است مسئولین اقدامات لازم را برای توسعه پردیس و جذب مجدد دانشجو در این مجموعه وجهه همت خود قرار دهند».

دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور یادآور شد که تفاهم‌نامه پیشنهادشده در خصوص احداث ساختمان اصلی پردیس با رئیس دانشگاه امضا خواهد شد.

وی با اشاره به فرایند ساخت ساختمان‌های جدید پردیس گفت: «این روند باید تسریع شود و نهایتاً در طی یک پروسه سه الی چهار ساله و با استانداردهای بین‌المللی و در حد دانشگاه‌های معتبر جهان ساخته و هرچه زودتر آماده بهره برداری شود».

مهندس ترکان خطاب به مسئولین حاضر منطقه آزاد ارس در جلسه گفت: «تخصیص ۳۰ میلیارد تومان برای شروع کار احداث اماکن آموزشی پردیس ارس دانشگاه تهران را در دستور کار قرار دهند.

وی در ادامه از توافق‌های صورت‌گرفته با استادان معتبر بازنشسته دانشگاه‌های کشور آلمان و بهره‌مندی از استادان مذکور در پردیس ارس و تدریس به زبان انگلیسی خبر داد.

دکتر سیدرضا میرایی آشتیانی، رئیس پردیس بین‌المللی ارس، نیز در ابتدای این جلسه، گزارش کوتاهی از فعالیت و مأموریت پردیس ارس ارائه کرد.

وی اولویت پردیس بین‌المللی ارس را جذب دانشجویان تحصیلات تکمیلی و دانشجویان خارجی دانست.

رئیس پردیس بین‌المللی ارس تشکیل مؤسسه فناوری و نوآوری ارس به عنوان یک مؤسسه مشترک بین دانشگاه تهران و سازمان منطقه آزاد تجاری، صنعتی ارس و بستر همکاری دانش‌بنیان را مهم توصیف کرد.

بازدید از سالن تازه احداث آمفی‌تئاتر و آزمایشگاه پردیس نیز از دیگر برنامه‌های مشاور رئیس جمهور در پردیس ارس بود.


( ۲ )

نظر شما :

توجه! لطفا دیدگاه خود پیرامون این مطلب را در این قسمت درج نمایید و برای ارسال سایر درخواست ها و پیام ها به بخش تماس با ما مراجعه فرمایید.