نشست هم‌اندیشی رؤسای واحدهای پژوهشی دانشگاه تهران برگزار شد

۱۸ بهمن ۱۳۹۵ | ۱۴:۲۵ کد : ۳۸۳۴ اخبار
تعداد بازدید:۱۳۴۴
نشست هم‌اندیشی رؤسای واحدهای پژوهشی دانشگاه تهران روز یکشنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۵ برگزار شد.

به گزارش روابط‌عمومی دانشگاه تهران، دکتر محمد رحیمیان، معاون پژوهشی دانشگاه در این نشست، درباره لزوم تشکیل این‌گونه جلسات گفت: «هدف ما این است که با مشارکت مؤسسات، شورای هماهنگی و نظارت بر عملکرد مؤسسات پژوهشی داشته باشیم. برخی از این مؤسسات فعالیت ندارند و باید وضعیت آنها مشخص شود».

معاون پژوهشی دانشگاه تهران تأکید کرد: «مهم این است که این مؤسسات پژوهشی چه کمکی برای پیشبرد اهداف دانشگاه ارائه می‌نمایند و در مقابل دانشگاه تهران برای ارتقای این‌گونه مؤسسات چه راه‌کارهایی پیش‌بینی می‌کند».

وی یکی از اهداف و برنامه‌های دانشگاه تهران را حرکت به سمت دانشگاه کارآفرین به کمک مؤسسات دانست و افزود: «در گذشته مؤسسات پژوهشی برای گرفتن کارهای کاربردی نقش واسط را داشتند و در حال حاضر با توجه به اینکه مرزی بین پروژه‌های مورد حمایت دانشگاه و پروژه‌های بیرون قرار گرفته است، دانشگاه راهی جز این ندارد که این مؤسسات از سازمان‌های بیرون پروژه اخذ کنند».

معاون پژوهشی دانشگاه با اشاره به توانمندی‌ها و موفقیت‌های کسب‌شده در حوزه بین‌الملل و آموزش از عدم استفاده از توانمندی‌های بالقوه پژوهشی در سطح بین‌المللی انتقاد کرد.

وی، کمک به دانشگاه در زمینه‌های پژوهشی، ارتباط با وزارت‌خانه‌ها و نهادهای بیرون از دانشگاه، ایجاد رشته‌های بین‌رشته‌ای و مأموریت‌گرا کردن پژوهش را از عملکردها و وظایف مؤسسات پژوهشی برشمرد.

در این نشست که دکتر رحمت ستوده قره‌باغ، قائم‌مقام معاون پژوهشی و مدیر کل امور پژوهش‌های کاربردی دانشگاه، و جمعی از مدیران و مسئولان واحدهای پژوهشی دانشگاه تهران حضور داشتند، مدیران واحدهای پژوهشی دانشگاه تهران به بیان نظرات و پیشنهادهای خود پرداختند.


( ۲ )

نظر شما :

توجه! لطفا دیدگاه خود پیرامون این مطلب را در این قسمت درج نمایید و برای ارسال سایر درخواست ها و پیام ها به بخش تماس با ما مراجعه فرمایید.