ناشر معتبر جهانی اثر مؤلف دانشگاه تهران را منتشر کرد

۱۸ بهمن ۱۳۹۵ | ۱۲:۱۹ کد : ۳۸۳۱ اخبار
تعداد بازدید:۴۴۳۱
نخستین کتاب جامع به زبان انگلیسی در زمینه کارآفرینی زنان در ایران، تألیف عضو تیم دیده‌بان جهانی کارآفرینی ایران دانشکده کارآفرینی دانشگاه تهران، توسط انتشارات اسپرینگر منتشر شد.
ناشر معتبر جهانی اثر مؤلف دانشگاه تهران را منتشر کرد

به گزارش روابط‌عمومی دانشگاه تهران، انتشارات اسپرینگر، کتاب «کارآفرینی زنان در ایران» را که توسط لیلا سرفراز، عضو تیم دیده‌بان جهانی کارآفرینی ایران دانشکده کارآفرینی دانشگاه تهران تألیف شده است، منتشر کرد.

این کتاب اولین کتاب جامع به زبان انگلیسی در زمینه کارآفرینی زنان در ایران و مشتمل بر دو بخش است که بخش نخست آن دارای چهار فصل و با نگرشی وسیع و جامع بر محیط کسب و کار و اکوسیستم کارآفرینی در ایران با تاکید بر میزان دسترسی زنان به منابع مالی در کشور است.

فصل دوم کتاب با به کارگیری آمار دیده‌بان جهانی کارآفرینی از سال ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۳ مراحل مختلف کارآفرینی را به تفکیک جنسیت به طور مبسوط بررسی و تجزیه و تحلیل کرده است. فصل سوم به کار آفرینی زنان در ابعاد سرمایه‌های اجتماعی، انسانی و مالی می‌پردازد. و در فصل آخر از بخش نخست، چالش‌های کارآفرینی زنان و سیاست‌های عمومی اتخاذشده برای برطرف ساختن موانع کارآفرینی در ایران با تاکید بر برنامه‌های پنج ساله اجتماعی،، اقتصادی و فرهنگی کشور در مورد زنان کنکاش می‌شود.

در تجزیه و تحلیل کتاب، با بهره‌گیری از آمارهای معتبر ملی (مرکز آمار ایران و بانک مرکزی) و بین‌المللی (دیده‌بان جهانی کارآفرینی، بانک جهانی، مجمع جهانی اقتصاد، سازمان ملل) و نیز با نگرش مقایسه‌ای، ابعاد گوناگون کارآفرینی در ایران مطرح و بعضاً با کشورهایی از منطقه مقایسه می‌شود.

بخش دوم کتاب به معرفی زنان موفق کارآفرین ایرانی در ایران، انگلستان و آمریکا می‌پردازد و توانمندی‌های برجسته این زنان در پیمودن مسیر پر پیچ و خم موفقیت را آشکارمی نماید.

این کتاب مورد تأیید و تقدیر صاحب‌نظران برجسته کارآفرینی از قبیل پروفسور حمید اعتماد، پروفسور جاناتان لوی و پروفسور ماریا مینیتی قرار گرفته و پروفسور دانا کلی نیز بر آن پیشگفتار نوشته است.


( ۵ )

نظر شما :

توجه! لطفا دیدگاه خود پیرامون این مطلب را در این قسمت درج نمایید و برای ارسال سایر درخواست ها و پیام ها به بخش تماس با ما مراجعه فرمایید.