اطلاعیه مهم دبیرخانه اجلاس رؤسای دانشگاه‌های سطح یک کشور در مورد دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل در دانشگاه‌های آمریکا

۱۷ بهمن ۱۳۹۵ | ۱۰:۳۹ کد : ۳۸۲۹ اخبار
تعداد بازدید:۱۰۴۱۳

دبیرخانه اجلاس رؤسای دانشگاه‌های سطح یک کشور مستقر در دانشگاه تهران در مورد دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل در دانشگاه‌های آمریکا اطلاعیه‌ای صادر کرد. متن اطلاعیه به شرح زیر است:

به اطلاع کلیه دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل در دانشگاه‌های برتر ایالات متحده آمریکا و دارندگان پذیرش قطعی از دانشگاه‌های یاد شده که اخیراً به دلیل دستور رئیس جمهور آمریکا از ورود و ادامه تحصیل در دانشگاه‌های آن کشور منع شده‌اند، می‌‌رساند که دانشگاه‌های سطح یک کشور بر اساس هماهنگی‌های به عمل آمده با وزارت علوم، تحقیقات و فناوری آمادگی خود را برای پذیرش و ادامه تحصیل آنان در یکی از دانشگاه‌های عضو شامل: دانشگاه اصفهان، دانشگاه تبریز، دانشگاه تربیت مدرس، دانشگاه تهران، دانشگاه شهید بهشتی، دانشگاه شیراز، دانشگاه صنعتی اصفهان، دانشگاه صنعتی امیرکبیر، دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی، دانشگاه صنعتی شریف، دانشگاه علامه طباطبایی، دانشگاه علم و صنعت و دانشگاه فردوسی اعلام می‌نمایند.

از کلیه داوطلبان دعوت می‌نماید درخواست خود را به اداره پذیرش معاونت آموزشی یکی از دانشگاه‌های یاد شده ارائه نمایند تا براساس ضوابط و شرایط هریک از دانشگاه‌های مذکور مورد بررسی قرار گرفته و نتیجه در اسرع وقت به ذی‌نفعان اعلام گردد.


( ۵۲ )

نظر شما :

توجه! لطفا دیدگاه خود پیرامون این مطلب را در این قسمت درج نمایید و برای ارسال سایر درخواست ها و پیام ها به بخش تماس با ما مراجعه فرمایید.

يعقوب عربي ۲۳ بهمن ۱۳۹۵ | ۱۱:۵۶
با سلام و احترام؛ بسیار عالی: «چو ایران نباشد تن من مباد» تا کور شود چشمی که سرافرازی ایران عزیزمان را نمی تواند ببیند.
قاسم ۱۹ بهمن ۱۳۹۵ | ۰۱:۲۹
بالاخره یه حرکتی در جهت جذب نخبه ها زدین، جای تقدیر داره. ان شاء الله این قبیل حرکتا ادامه داشته باشه.
Maryam ۱۸ بهمن ۱۳۹۵ | ۱۳:۲۵
با عرض سلام و وقت بخیر لطفا روشن بفرمایید که منظور از دانشگاه های برتر آمریکا کدام دانشگاه ها می باشد؟ آیا منظور آن دسته از دانشگاه هایی است که در رده بندی که توسط وزارت علوم، تحقیقات و فناوری کشور انجام شده در گروه ممتاز یا الف قرار دارند؟ با تشکر
سهيل رضايي ۱۷ بهمن ۱۳۹۵ | ۲۰:۱۸
چه عالی بود اگر میشد طرحی برای جذب نخبه های ایرانی که تو آمریکا زندگی میکنند اجرا میشد تا افراد مختلف اعم از دانشجویان، اساتید دانشگاه، شاغلان اصناف مختلف، پزشکان، هنرمندان و ... به ایران بر می گشتند و از تجربیات و علم روز آنها در راستای پیشرفت کشور به خوبی استفاده می شد. این امر مستلزم فراهم نمودن امکانات، درک کردن نیازها و همچنین اعتماد به این عزیزان است.
ارشدي ۱۷ بهمن ۱۳۹۵ | ۲۰:۱۷
با سپاس فراوان و تشکر بابت تمامى زحماتی که فضاى آکادمیک کشور در راستاى جلوگیری از ناحق شدن حقوق دانشجویان میکشد
روغنی ۱۷ بهمن ۱۳۹۵ | ۱۶:۳۹
با سلام. این بهترین تصمیمی بود که دبیر خانه محترم رؤساای دانشگاه های برتر و وزارت متبوع اتخاذ کرد و به این ترتیب گام بلندی در حمایت از دانشجویان ایرانی و جلوگیری از فرار مغزها برداشته شد. از همگی سپاسگزاریم. دانشجوی ایرانی باید حمایت کشور و دولتش را وجدان کند که این اقدام گامی بزرگ برای فهم این حمایت بود. امیدوارم سرزمینم روز به روز از عقلانیت بیشتری بهره مند شود و با ایجاد ثبات سیاسی و اقتصادی فرصت لازم برای رشد و شکوفایی را بیابد که شرط لازم ایجاد هر تمدنی ثبات است.