دانشگاه تهران دانشگاه برتر در نظام رتبه‌بندی وبومتریکس

۱۷ بهمن ۱۳۹۵ | ۱۰:۰۱ کد : ۳۸۲۸ اخبار
تعداد بازدید:۴۲۹۶
دانشگاه تهران در فهرست دانشگاه‌های برتر در نظام رتبه‌بندی وبومتریکس رتبۀ دوم ملی و رتبۀ ۵۱۴ جهانی را کسب کرد.

به گزارش روابط‌عمومی دانشگاه تهران، وبگاه دانشگاه تهران در ویرایش ژانویۀ ۲۰۱۷ وبومتریکس رتبۀ دوم ملی و رتبۀ ۵۱۴ جهانی و در آسیا نیز رتبۀ ۶۳ را کسب کرد.

در این فهرست، وبگاه دانشگاه علوم پزشکی تهران توانسته است در رتبۀ اول ملی، ۵۶ آسیا، و ۴۷۸ جهان قرار گیرد. پس از دانشگاه تهران، دانشگاه‌های صنعتی شریف   (۶۰۵ جهانی)، صنعتی امیرکبیر (۷۲۶ جهانی)، و تربیت مدرس (۷۸۹ جهانی) در رتبه‌های سوم تا پنجم ملی قرار دارند.

دانشگاه هاروارد، دانشگاه استنفورد، دانشگاه ام.آی.تی.، دانشگاه کالیفرنیا برکلی و دانشگاه میشیگان پنج دانشگاه از ایالات متحده هستند که وبگاه آنها در رتبه‌های یک تا پنج نظام بین‌المللی رتبه‌بندی وبومتریکس قرار گرفته است.

رتبه‌بندی وبومتریکس که در سال با دو ویرایش در فوریه و آگوست منتشر می‌شود، متشکل از یک پایگاه داده شامل ۱۵ هزار دانشگاه و بیش از ۵ هزار مرکز تحقیقاتی است. این رتبه‌بندی اولین بار در سال ۲۰۰۴ منتشر و بر اساس شاخصی مرکب از چندین پارامتر تهیه شد. حجم اطلاعات موجود بر روی وب، قابلیت دسترسی و نسبت اطلاعات منتشر شده در وب به میزان لینک‌های برگشتی خارجی آن از جملۀ این پارامترهاست.

رتبه‌هایی که دانشگاه تهران در هر کدام از بخش‌ها در رتبه‌بندی اخیر کسب کرده، به شکل زیر است:

University of Tehran (www.ut.ac.ir)

Ranking

Indicator

World

Asia

Country

Presence Rank

Impact Rank

Openness Rank

Excellence Rank

۵۱۴

۶۳

۲

۲۷۳

۱۲۸۳

۷۷۴

۳۶۸

 

( ۲۳ )

نظر شما :

توجه! لطفا دیدگاه خود پیرامون این مطلب را در این قسمت درج نمایید و برای ارسال سایر درخواست ها و پیام ها به بخش تماس با ما مراجعه فرمایید.