انتشار فصلنامه تخصصی سیاست‌های فضای مجازی در دانشگاه تهران

۰۵ بهمن ۱۳۹۵ | ۰۹:۴۰ کد : ۳۷۹۴ اخبار
تعداد بازدید:۲۴۰۳
اولین شماره فصلنامه تخصصی سیاست‌های فضای مجازی با عنوان "Cyberspace Policy Studies" دی‌ماه ۱۳۹۵ منتشر شد.
انتشار فصلنامه تخصصی سیاست‌های فضای مجازی در دانشگاه تهران

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران، این فصلنامه که از نشریات معتبر دانشگاه تهران با رتبه علمی– پژوهشی است، به زبان انگلیسی منتشر و موضوعات کلان مرتبط با فضای مجازی از جمله سیاست‌گذاری سواد اینترنتی، فرهنگ و فضای سایبر، سواد اینترنتی و سایر موضوعات را پوشش می‌دهد.

فصلنامه تخصصی "Cyberspace Policy Studies" به مدیرمسئولی دکتر سیدمحمد مرندی، عضو هیأت علمی دانشکده مطالعات جهان و سردبیری دکتر سعیدرضا عاملی، رییس مرکز پژوهشی سیاست‌های فضای مجازی و ریاست دانشکده مطالعات جهان منتشر می‌شود.

در اولین شماره فصل‌نامه "Cyberspace Policy Studies"، موضوعاتی از قبیل: دوفضایی‌شدن یا فیزیکی- مجازی‌شدن ظرفیت‌ها و مسیر زندگی و ظهور مسایل فرهنگی جدید، مسایل حوزه فرهنگ و فضای مجازی، جنبه‌های تاریک فضای مجازی، اجتماع مجازی و دموکراسی، پیامدهای نابرابری جهانی در شبکه‌های اجتماعی از منظر سه نظریه، فرهنگ، سبک زندگی و انقلاب اطلاعاتی در خاورمیانه و جهان اسلام، تأملی در خصوص شکل‌دادن به فضای مجازی بر اساس ارزش‌های دینی و رسانه‌های اجتماعی و سیاست: سنجش دانش سیاسی کاربران اندونزیایی در فیس‌بوک پرداخته است.

لازم به ذکر است که نسخه الکترونیکی این نشریه از طریق وب‌سایت https://jcpolicy.ut.ac.ir در دسترس است.


( ۲ )

نظر شما :

توجه! لطفا دیدگاه خود پیرامون این مطلب را در این قسمت درج نمایید و برای ارسال سایر درخواست ها و پیام ها به بخش تماس با ما مراجعه فرمایید.