از برگزیدگان جشنواره ملی حرکت تقدیر شد

۲۴ مهر ۱۳۹۵ | ۱۴:۵۸ کد : ۳۵۶۰ اخبار
تعداد بازدید:۱۵۹۰
مراسم تقدیر از انجمن‌های علمی دانشجویی دانشگاه تهران، برگزیده در جشنواره ملی حرکت، برگزار شد.

به گزارش معاونت فرهنگی دانشگاه تهران، مراسم تقدیر از برگزیدگان جشنواره ملی حرکت با حضور دکتر نیلی احمدآبادی، رئیس دانشگاه، دکتر مجید سرسنگی، معاون فرهنگی دانشگاه، ۱۷ مهرماه ۱۳۹۵، در تالار امیر کبیر دانشگاه تهران برگزار شد.

در این مراسم دکتر نیلی احمدآبادی، رئیس دانشگاه تهران، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره سالار شهیدان حضرت امام حسین (ع) و یاران باوفایش و تبریک به دانشجویان عضو انجمن علمی دانشجویی برای کسب رتبه اول در جشنواره ملی حرکت گفت: «حضور در میان شما عزیزان باعث انگیزه و تشویق ما است و مجموعه دانشگاه از نظرات و انتقادات شما به خوبی استفاده خواهد کرد. هدف دانشگاه تربیت دانشجویانی است که از همه جنبه‌ها سرآمد باشند و بتوانند پس از پایان تحصیلات مسئولیت‌های اجتماعی خود را به بهترین وجه انجام دهند.»

رئیس دانشگاه تهران با اشاره به اینکه دانش‌آموخته دانشگاه تهران فقط یک کارشناس نخواهد بود تأکید کرد: «دانشگاه تهران به عنوان بزرگترین دانشگاه جامع کشور فضای منحصر به فردی را برای هر فردی که وارد دانشگاه می‌شود، فراهم می‌کند.»

در ادامه مراسم، رئیس دانشگاه تهران از دانشجویانی که در مسابقات ورزشی در سطح کشور مقام کسب کردند و همچنین از آن دسته از دانشجویانی که در مراسم آئین نودانشجویان از حدود ۴ هزار دانشجو به همراه اولیا آنها به‌خوبی استقبال و برنامه آئین ورودی نودانشجویان را مدیریت کردند، تشکر و قدردانی و تصریح کرد: «ما به توانمندی و قابلیت‌های دانشجویان اعتماد داریم و این اعتماد در طی ۸۲ سال که از تأسیس دانشگاه می‌گذرد، نشان داده می‌شود و با نگاهی اجمالی به مسئولان ارشد کشور متوجه خواهید شد که بسیاری از این افراد دانش‌آموخته دانشگاه تهران هستند.»

در ادامه مراسم، دکتر مجید سرسنگی، معاون فرهنگی دانشگاه، ضمن ابراز خرسندی از موفقیت و فعالیت‌های انجمن‌های علمی گفت: «جوامع توسعه‌یافته برای رسیدن به اهداف متعالی مسیری دشوار و سختی را پیمودند و آنچه امروز شاهد هستیم، حاصل یک فعالیت چندین ساله است که قبلاً عده‌ای در انجمن‌های علمی پایه‌گذاری کرده‌اند و ما توانسته‌ایم امسال با قاطعیت حاصل آن را شاهد باشیم.»

وی افزود: «بدون تردید جشنواره جهش در سال گذشته، باعث موفقیت دانشگاه در دوره نهم جشنواره حرکت شد. جشنواره جهش به لحاظ محتوا و نحوه اجرا با جشنواره حرکت برابری می‌کند. امروز ما نمی‌توانیم یک قدم عقب بنشینیم. دانشگاه تهران به سطحی رسیده که نمی‌تواند به مقام دوم حتی فکر کند، توقع از دانشگاه بالا رفته است و همه دانشگاهیان موظف هستند که شأن دانشگاه را حفظ کنند.»

معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تأکید کرد: «ما ناگزیریم در بخش علوم انسانی و هنر فعالیت‌های جدیدی را طراحی کنیم و زمینه فعالیت شرکت‌های دانش‌بنیان را در این دو حوزه تقویت کنیم. این مسئله جزو سیاست‌های دانشگاه است که این دو بخش به سوی انجمن‌های دانش بنیان بروند و باعث افتخار دانشگاه شوند و نتیجه کار این باشد که بتوانیم دانشجویان را با مسئولیت‌های اجتماعی آشنا کنیم.»

در این مراسم، محمدهادی عسکری، مدیرکل فرهنگی و اجتماعی دانشگاه، نیز در سخنانی ضمن تأکید بر اهمیت جایگاه انجمن‌های علمی دانشجویی افزود: «انجمن‌های علمی دانشجویی علاوه بر انجام امور روزمره، به دلیل توانایی شبکه‌سازی قادراند با وضوح بیشتری پیام‌های فرهنگی، اجتماعی و علمی دانشگاه را به بخش‌های مختلف دانشگاه انتقال دهند و در تجاری‌سازی دستاوردهای پژوهشی دانشگاه دستیار دانشگاه باشند.»

در ادامه تعدادی از دانشجویان نظر، پیشنهاد و انتقاد خود را دربارۀ مسائل مختلف دانشگاه از جمله فعالیت آتی انجمن‌ها، تخصیص بودجه و موارد دیگر اظهار کردند.

در پایان مراسم نیز از دانشجویان برگزیده دانشگاه که موفق به دریافت مقام شده بودند و تعدادی از کارشناسان فرهنگی پردیس‌ها و دانشکده‌های دانشگاه تقدیر شد.

دکتر ناصر سلطانی، رئیس پردیس دانشکده‌های فنی، دکتر جعفری، معاون دانشجویی و فرهنگی پردیس کشاورزی، و جمعی از مدیران و کارشناسان فرهنگی دانشگاه و دانشجویان عضو انجمن‌های علمی دانشجویی در این مراسم حضور داشتند.


( ۱ )

نظر شما :

توجه! لطفا دیدگاه خود پیرامون این مطلب را در این قسمت درج نمایید و برای ارسال سایر درخواست ها و پیام ها به بخش تماس با ما مراجعه فرمایید.