بازدید هیأت دانشگاهی استرالیایی از پردیس بین‌المللی کیش دانشگاه تهران

۱۴ مهر ۱۳۹۵ | ۱۴:۳۴ کد : ۳۵۴۶ اخبار
تعداد بازدید:۲۰۸۲
هیأتی از دانشگاه سیدنی استرالیا از پردیس بین‌المللی کیش دانشگاه تهران بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی پردیس بین‌المللی کیش دانشگاه تهران، میشله کارلین، مدیر بخش بین‌الملل و بازاریابی و کاوه قزل، مدیر بخش تبادلات دانشجویی دانشگاه سیدنی استرالیا، ۹ مهرماه ۱۳۹۵، ضمن بازدید از پردیس بین‌المللی کیش دانشگاه تهران با دکتر محمدرضا سعیدآبادی، معاون بین‌الملل پردیس کیش، دیدار و گفت‌وگو کردند.

در این نشست که با حضور مدیران گروه‌ها و کارشناسان بین‌الملل پردیس کیش برگزار شد، دکتر سعید‌آبادی توضیحاتی در بارۀ قدمت دانشگاه تهران و سابقه پردیس کیش ارائه کرد.

وی ضمن اشاره به تلاش‌های انجام‌ شده در یک سال گذشته برای بین‌المللی‌شدن پردیس کیش این تلاش‌ها را بر موضوعات مهمی چون جذب دانشجویان خارجی، همکاری‌های بین‌المللی برای تأسیس دوره‌های مشترک تحصیلات تکمیلی و تبادل دانشجو متمرکز دانست. وی سپس به علاقۀ پردیس بین‌المللی کیش برای همکاری با دانشگاه‌های معتبر بین‌المللی و به ویژه دانشگاه سیدنی اشاره کرد و این علاقه‌مندی‌ها را شامل برگزاری دوره‌های مشترک با توجه به ظرفیت‌های دو دانشگاه، برگزاری دوره‌های کوتاه مدت و بلندمدت آموزش زبان فارسی برای علاقه‌مندان غیر فارسی زبان و برگزاری دوره‌های تخصصی کوتاه مدت و بلند مدت برای رشته مطالعات ایران دانست.

در ادامه این نشست، خانم کارلین و آقای قزل به ظرفیت‌ها و علاقه‌مندی‌های دانشگاه سیدنی برای همکاری با پردیس کیش اشاره کردند. خانم کارلین دانشگاه سیدنی را بزرگ‌ترین دانشگاه استرالیا و حائز رتبه اول از نظر دریافت بودجه‌های تحقیقاتی در استرالیا اعلام کرد. وی خاطرنشان کرد این دانشگاه حائز رتبه چهل‌وششم رده‌بندی دانشگاه‌های جهان است و بیش از ۴۰۰ رشته در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری دارد.

موضوع برگزاری دوره‌ها و دروس فشرده، دوره‌های کوتاه مدت تخصصی و حرفه‌ای نظیر بانکداری و بیمه، مدیریت اجرایی، محیط زیست و... با همکاری متخصصین صنایع مرتبط برای دانشجویان و حتی مدیران و متخصصین این حوزه از موضوعات دیگری بود که مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

در پایان این نشست، دو طرف ابراز امیدواری کردند که با بررسی هرچه بیشتر موضوعات مطرح شده در این نشست به زودی تفاهم‌نامه یا قرارداد همکاری ما بین دانشگاه سیدنی و پردیس بین‌المللی کیش دانشگاه تهران امضا شود.


( ۳ )

نظر شما :

توجه! لطفا دیدگاه خود پیرامون این مطلب را در این قسمت درج نمایید و برای ارسال سایر درخواست ها و پیام ها به بخش تماس با ما مراجعه فرمایید.