مراسم روز بین‌المللی ورزش دانشگاهی، در دانشگاه تهران برگزار شد

۲۹ شهریور ۱۳۹۵ | ۱۳:۴۰ کد : ۳۴۹۹ اخبار اخبار برگزیده
تعداد بازدید:۲۱۵۵

پیرو نامگذاری بیستم سپتامبر به‌عنوان روز بین‌المللی ورزش دانشگاهی از سوی سازمان فرهنگی تربیتی ملل متحد (یونسکو)، مراسم گرامیداشت روز ورزش دانشگاهی ،۲۹ شهریور ۱۳۹۵، به میزبانی دانشگاه تهران برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران، این مراسم با حضور دکتر مجتبی صدیقی، ‌معاون وزیر و رئیس سازمان امور دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری؛ رئیس و هیأت رئیسه دانشگاه تهران؛ دکتر محمد پورکیانی، مدیر کل تربیت بدنی وزارت علوم، دکتر سعدالله نصیری، دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو در ایران، استر کوئیش لاروش، رئیس دفتر منطقه‌ای یونسکو در تهران، دکتر حمیدی، معاونت سلامت و تربیت بدنی وزیرآموزش و پرورش، معاونان وزارت ورزش و جوانان، و جمعی از دانشگاهیان برگزار شد.

دانشگاهیان دانشگاه تهران پس از راهپیمایی نمادین که با حضور رییس و تنی چند از اعضای هیأت رییسه دانشگاه و رؤسای پردیس‌ها برگزار شد، با تجمع در فضای دانشگدۀ هنرهای زیبا، ضمن استماع سخنرانی‌های مسئولان، به تماشای اجرای ورزش باستانی ایرانی پردختند.

در آغاز این ویژه‌برنامه دکتر مجید سرسنگی، ‌معاون فرهنگی دانشگاه تهران، ضمن خیر مقدم گفت: «در سال‌های بعد از انقلاب اسلامی ورزش دانشگاهی کشور به یمن تلاش‌های بی‌دریغ و متعهدانه مسئولان و همچنین ورزشکاران دانشگاه که رکن اصلی ورزش دانشگاهی هستند توفیقات خوبی را به دست آورده است.» وی همچنین موفقیت‌های سیزدهین المپیاد ورزشی دانشجویان سراسر کشور را افتخاری برای دانشگاه تهران دانست و گفت: «این بدان معنا نیست که کار ما در حوزه ورزش دانشگاهی به اتمام رسیده، قطعاً ما در حوزه ورزش قهرمانی و پهلوانی کارهای بزرگ و ارزنده دیگری داریم، همچنین در ورزش همگانی برای سه قشر دانشگاهی باید تلاش‌های مستمری صورت بگیرد.»

در ادامه دکتر نصیری، دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو در ایران، با اشاره به اینکه این اولین ‌بار است که مراسم روز جهانی ورزش دانشگاهی در کشور برگزار می‌شود، بزرگداشت این روز در دانشگاه تهران را واجد پیامی در پیوند آموزش، پژوهش، با سلامت و ورزش دانست و اظهار امیدواری کرد با اهمیت یافتن ورزش و تحرک در کنار آموزش و فعالیت‌های علمی به برکت و پویایی هر چه بیشتر علم کند.

وی افزود: «از سال ۲۰۱۵ تا ۲۰۳۰ به مدت ۱۵ سال، برنامه‌های توسعه پایدار سازمان ملل بر مقولۀ «آموزش» متمرکز شده است. آموزش شامل ابعاد گوناگونی از جمله سلامت است که ورزش در آن جایگاه ویژه‌ای دارد.»

در این مراسم جوایزی شامل دوچرخه و پوشاک، به قید قرعه به تعدادی از شرکت کنندگان اهدا شد.


( ۷ )

نظر شما :

توجه! لطفا دیدگاه خود پیرامون این مطلب را در این قسمت درج نمایید و برای ارسال سایر درخواست ها و پیام ها به بخش تماس با ما مراجعه فرمایید.