ربات انسان‌نمای ایرانی، در هفتمین نمایشگاه بین‌المللی آلمان درخشید

۱۳ مرداد ۱۳۹۵ | ۱۳:۳۵ کد : ۳۳۸۵ اخبار اخبار برگزیده
تعداد بازدید:۲۳۷۱

ربات انسان‌نما سورنا ۳، از دستاوردهای دانشکده مکانیک، پردیس فنی دانشگاه تهران، در نمایشگاه اتوماتیکای ۲۰۱۶ مونیخ  آلمان به نمایش گذاشته شد.

به گزارش روابط‌ عمومی دانشگاه ‌تهران، نمایشگاه بین‌المللی اتوماسیون و رباتیک (2016   Atomatica) در شهر مونیخ، آلمان از یکم تا چهارم تیرماه ۱۳۹۵ برگزار شد، و ربات انسان‌نما سورنا ۳، با حمایت‌ معاونت علمی و فناوری ریاست‌ جمهوری در این نمایشگاه شرکت و بازتاب بسیار گسترده‌ای در بین بازدیدکنندگان، دانشگاهیان، و شرکت‌های فعال در حوزه رباتیک و اتوماسیون داشت.

دکتر عقیل یوسفی کما، عضو هیأت علمی دانشکدۀ مهندسی مکانیک دانشکاه تهران و مجری طرح ربات انسان‌نمای سورنا، ضمن اعلام این خبر، دست‌آوردهای شرکت در این نمایشگاه را چشم گیر توصیف کرد و معرفی بین‌المللی ربات انسان‌نما سورنا۳، معرفی جمهوری اسلامی ایران در حوزه علم و تکنولوژی در عرصه بین‌المللی، فراهم شدن فضای مناسب برای برقراری ارتباط با شرکت‌های بین‌المللی و دانشگاه‌های آلمان و بهره‌مندی از ظرفیت بازار مشترک با اروپا در حوزه رباتیک و اتوماسیون صنعتی را از جملۀ این دست‌آوردها دانست.

دکتر یوسفی کما که مسئولیت ریاست مرکز سیستم‌ها و فناوری‌های پیشرفتۀ (CAST) و نیز مسئولیت معاونت پژوهشی پردیس دانشکده‌های فنی دانشگاه تهران ‌را به عهده دارد، از مذاکره با شرکت‌های بین‌المللی در حاشیۀ نمایشگاه یاد شده، برای توسعه و تجاری‌سازی ربات انسان‌نما سورنا۳،‌ خبر داد و اظهار داشت که مذاکراتی نیز با مسئولان دانشگاه مونیخ برای تبادل دانشجو و برگزاری کنفرانس‌ها و همکاری‌های مشترک صورت گرفته است.

شایان ذکر است «اتوماتیکا»، نمایشگاه تجاری پیشرو در زمینه تکنولوژی و فناوری‌های اتوماتیک است که سالی یک‌‌مرتبه در مونیخ، بزرگترین بازار اتوماتیک و روباتیک اروپا برگزار می‌شود.


( ۱۶ )

نظر شما :

توجه! لطفا دیدگاه خود پیرامون این مطلب را در این قسمت درج نمایید و برای ارسال سایر درخواست ها و پیام ها به بخش تماس با ما مراجعه فرمایید.

zahra ۲۳ مرداد ۱۳۹۵ | ۰۸:۴۳
به نام خدا خیلی خوشحال شدم . واقعاً علم و عمل به آن در پرتو ایمان سرشار از شادی و سربلندی است. تبارک الله
نرگس ۱۸ مرداد ۱۳۹۵ | ۰۸:۲۶
سلام . تبریک به همه اعضای خانواده دانشگاه تهران بویژه همکاران و دانشجویان مشارکت کننده در طرح سورنا 3 خوب است اطلاعات تکمیلی در خصوص قابلیتهای سورنا 3 و تفاوت ان با نمونه هایی پیشین ارایه شود.
zahra mohebi ۱۶ مرداد ۱۳۹۵ | ۰۸:۲۹
سلام تبریک میگم به همه فرهیختگان دست مریزاد