بازدید هیأت عالی‌رتبه یک دانشگاه چینی از دانشگاه تهران

۳۰ تیر ۱۳۹۵ | ۱۰:۰۳ کد : ۳۳۵۲ اخبار
تعداد بازدید:۱۳۹۲
هیأت عالی‌رتبه دانشگاه یوننان چین از دانشگاه تهران بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران، هیأت دانشگاه یوننان چین به سرپرستی دکتر ژانگ لی(Zhang Li)، ۲۹ تیرماه ۱۳۹۵ با دکتر محمود نیلی احمدآبادی، رییس دانشگاه تهران دیدار و گفتگو کردند.
در این دیدار برنامه‌های جاری مؤسسه کنفسیوس شامل: تبادل استاد و دانشجو، اعطای بورسیه تحصیلی متقابل در مقاطع تحصیلات تکمیلی، گسترش زبان فارسی و چینی با همکاری دو دانشگاه و مرکز بین المللی آموزش زبان فارسی، برگزاری تورهای علمی و آموزشی، برگزاری سمینارهای مشترک تخصصی و فرهنگی مورد بحث و بررسی طرفین قرار گرفت.
همچنین هیأت مزبور از دانشکده‌های زبانها و ادبیات خارجی و مطالعات جهان بازدید، و با رؤسای دانشکده‌ها در زمینه انتشارات مقالات و همکاری‌های مشترک به تبادل نظر پرداختند.
شایان ذکر است که دانشگاه یوننان در جنوب غربی چین واقع است و در فهرست دانشگاه‌های برتر چین قرار دارد و از سال ۲۰۰۷ میلادی با دانشگاه تهران همکاری علمی و آموزشی خود را آغاز کرده است. همکاری‌های علمی هم اکنون بین دانشکده زبانها و ادبیات خارجی،‌ با این دانشگاه، در ارتباط با «مؤسسه کنفسیوس» که کار آموزش و توسعه زبان و فرهنگ چینی و نیز برگزاری آزمون زبان چینی را بر عهده دارد، برقرار است.


( ۱ )

نظر شما :

توجه! لطفا دیدگاه خود پیرامون این مطلب را در این قسمت درج نمایید و برای ارسال سایر درخواست ها و پیام ها به بخش تماس با ما مراجعه فرمایید.