توسعه همکاری‌های علمی بین دو دانشگاه سالامانکای اسپانیا و دانشگاه تهران

۲۷ تیر ۱۳۹۵ | ۱۴:۱۲ کد : ۳۳۵۰ اخبار
تعداد بازدید:۲۴۲۹
راه‌های توسعه همکاری‌های علمی بین دو دانشگاه سالامانکای اسپانیا و دانشگاه تهران بررسی شد.

به گزارش روابط‌عمومی دانشگاه تهران، در دیدارهایی بین دکتر گونزالس مارتین، رییس دانشکده زبان‌شناسی اسپانیا، و یلدیز ساداک، استاد این دانشکده، با دکتر قهرمانی، معاون بین‌الملل دانشگاه و دکتر حق‌روستا، رییس دانشکده زبان‌ها وادبیات خارجی، که در تیرماه ۱۳۹۵ در دانشگاه تهران صورت گرفت، راه‌های توسعه همکاری‌های علمی بین دو دانشگاه بررسی شد.

در این دیدارها طرفین در بارۀ راه‌های توسعه همکاری‌های علمی بین دو دانشگاه تبادل نظر کردند و مقرر شد گام‌های عملی برای این همکاری با تبادل دانشجویان زبان و ادبیات اسپانیولی و زبان و ادبیات فارسی و نیز برگزاری کنفرانس مشترک آغاز شود.

همچنین تفاهم‌نامه‌هایی برای گسترش روابط دانشگاهی و همکاری‌های آموزشی و علمی و اجرای برنامه‌های مشترک پژوهشی و آموزشی به امضای طرفین رسید.

دانشگاه سالامانکا در سال ۲۰۱۸ هشتصدمین سالگرد تاسیس خود را جشن می‌گیرد که به همین مناسبت از رییس دانشگاه تهران برای شرکت در این مراسم دعوت شد.

با توجه به علاقه‌مندی دو طرف، انتظار می‌رود برای همکاری‌های مؤثر بین دانشگاه تهران با دانشگاه‌های اسپانیا، گام‌های اجرایی بیشتری برداشته شود.


( ۲ )

نظر شما :

توجه! لطفا دیدگاه خود پیرامون این مطلب را در این قسمت درج نمایید و برای ارسال سایر درخواست ها و پیام ها به بخش تماس با ما مراجعه فرمایید.