گردهمایی پژوهشی اعضای هیأت‌علمی جوان کمیسیون کشاورزی و دامپزشکی در دانشگاه تهران

۰۵ تیر ۱۳۹۵ | ۱۳:۳۲ کد : ۳۳۲۱ اخبار
تعداد بازدید:۱۴۳۵
نخستین گردهمایی‌‌پژوهشی اعضای هیأت‌‌علمی‌ جوان ویژۀ کمیسیون‌‌کشاورزی و دامپزشکی، دوم تیر ۱۳۹۵ به همت اداره کل پژوهش‌های کاربردی دانشگاه تهران برگزار شد.

به گزارش روابط‌عمومی دانشگاه ‌تهران، این جلسه با حضور دکتر رحمت ستوده قره‌باغ، قائم مقام معاون پژوهشی و مدیرکل امور پژوهش‌های کاربردی، مهندس محمدعلی گودرزی، معاون امور پژوهش‌های کاربردی و جمعی از اعضای هیأت‌‌علمی جوان دانشگاه ‌تهران برگزار شد.

در این گردهمایی که با حضور اعضای هیأت‌علمی جوان از پردیس‌ها و دانشکده‌های کشاورزی، ابوریحان، دامپزشکی و محیط زیست برگزار شد، دکتر رحمت ستوده قره‌باغ، گفت: «هدف این گردهمایی‌ها بررسی و پیشنهاد راهکار برای رفع مسایل و مشکلات اعضای هیأت‌علمی جوان است.»

وی، ‌ در تبیین وظایف معاونت پژوهشی گفت: «پژوهش های کاربردی ارتباط دانشگاه با جامعه را تسهیل می‌کند. از وظایف ستاد حمایت، پشتیبانی و نظارت است. همچنین مسئولیت پروژه‌های بین‌ءالمللی و مؤسسات دانشگاه نیز در حوزه معاونت پژوهشی قرار دارد.»

قائم مقام معاون پژوهشی دانشگاه در ادامه گرفتن پروژه و ارتباط با محیط خارج از دانشگاه و نبودن منابع کافی را از عمده مشکلات اعضای هیأت‌علمی جوان برشمرد.

همچنین مهندس محمدعلی گودرزی در این نشست، ضمن ارایه عملکرد پژوهش‌های ‌کاربردی دانشگاه تهران گفت: «معاونت پژوهشی دانشگاه بیش از پنجاه‌سال قدمت دارد، و سابقه پژوهش‌های کاربردی حدود سی ‌سال است. نخستین دانشگاه کشور که پژوهش‌های کاربردی درآن به صورت رسمی و با مصوبه سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی تشکیل شده، دانشگاه تهران است.»

وی افزود، «پژوهش‌های کاربردی فرصتی برای ایجاد ارتباط بین دانشگاه با جامعه در حوزه پژوهشی است که این ارتباط با پیگیری و مداومت حاصل می‌آید.»

در این گردهمایی، اعضای هیأت علمی جوان نیز به بیان نظرات و مسایل خود در حوزه‌ پژوهشی پرداختند.

شایان ذکر است که اداره کل پژوهش‌های کاربردی دانشگاه پیش از این چهار گردهمایی برای کمیسیون‌های علوم انسانی، علوم اجتماعی و رفتاری، کمیسیون‌های علوم پایه-هنر و معماری و کمیسیون فنی برگزار کرده بود.


( ۱ )

نظر شما :

توجه! لطفا دیدگاه خود پیرامون این مطلب را در این قسمت درج نمایید و برای ارسال سایر درخواست ها و پیام ها به بخش تماس با ما مراجعه فرمایید.