گردهمایی پژوهشی اعضای هیأت‌علمی جوان کمیسیون فنی در دانشگاه تهران

۰۲ تیر ۱۳۹۵ | ۱۰:۱۶ کد : ۳۳۱۵ اخبار
تعداد بازدید:۱۴۳۷
نخستین گردهمایی‌‌پژوهشی اعضای هیأت ‌علمی‌ جوان ویژۀ کمیسیون‌فنی، یکم تیر۱۳۹۵ به همت اداره کل پژوهش‌های کاربردی دانشگاه تهران برگزار شد.

به گزارش روابط‌عمومی دانشگاه ‌تهران، این جلسه با حضور دکتر رحمت ستوده قره‌باغ، قائم مقام معاون پژوهشی و مدیرکل امور پژوهش‌های کاربردی، مهندس محمد علی گودرزی، معاون امور پژوهش‌های کاربردی و جمعی از اعضای هیأت‌ علمی جوان دانشگاه ‌تهران برگزار شد.

دکتر رحمت ستوده قره‌باغ، در این گردهمایی با اشاره به این که حاصل جلسات با اعضای هیأت‌ علمی جوان منجر به انعکاس مشکلات به هیأت‌ رییسه دانشگاه‌ تهران گردید، گفت:‌ «مهمترین وظیفه معاونت‌های دانشگاه توانمندسازی و کمک به اعضای هیأت‌علمی جوان است که سال‌های نخست استخدام را با آرامش خاطر بیشتری سپری نمایند.»

وی در ادامه گفت: «برگزاری جلسات برای بررسی مشکلات موجود است، و این که چه تدبیری اتخاذ گردد تا ارتباط اعضای هیأت‌علمی جوان با دستگاه‌های اجرایی تسهیل شود. برگزاری کارگاه‌های فنون‌ مذاکره، تهیه پروپوزال‌های مناسب، استفاده از تجربه پیشکسوتان، و مهارت‌های کار گروهی، می‌تواند برای رسیدن به این هدف مؤثر واقع گردد.»

وی افزود، «ایجاد کرسی‌های یونسکو، ارتباط با دستگاه‌های اجرایی می‌تواند فرصت‌هایی را برای تأمین منابع مالی فراهم آورد.»

مهندس محمدعلی‌ گودرزی، با تأکید به اینکه اهداف ما در سه بخش کوتاه، میان، و بلندمدت تقسیم بندی می‌شود گفت: «در بخش اهداف کوتاه مدت ما دو هدف را در نظر گرفته‌ایم، که یکی ارتقاء کمی و کیفی خدمت‌رسانی امور پژوهش‌های کاربردی، و دیگری ارتباط با خارج از دانشگاه و توسعۀ تعاملات با جامعه است.»

وی افزود، «پردیس دانشکده‌های ‌فنی در عملکرد واحدهای دانشگاه، در بخش پژوهش‌های کاربردی رتبه اول را دارد، که نیاز جامعه به توان، تخصص و خدمات این پردیس را می‌توان از عمده دلایل آن برشمرد.»

وی در ادامه گفت: «پژوهش‌های‌ کاربردی به هر نحو آماده ارایه خدمات به‌منظور تسهیل ارتباط با دستگاه‌های‌ اجرایی، برگزاری کارگاه‌ها، پروژه یابی و پروپوزال‌نویسی به اعضای هیأت ‌علمی جوان است.»

در این گردهمایی، اعضای هیأت‌علمی جوان  به بیان نظرات و مسایل خود در حوزه‌ پژوهشی پرداختند.

شایان ذکر است که اداره کل پژوهش‌های کاربردی دانشگاه پیش از این سه گردهمایی برای کمیسیون‌های علوم انسانی، علوم اجتماعی و رفتاری و کمیسیون‌های علوم پایه-هنر و معماری برگزار کرده بود.


( ۲ )

نظر شما :

توجه! لطفا دیدگاه خود پیرامون این مطلب را در این قسمت درج نمایید و برای ارسال سایر درخواست ها و پیام ها به بخش تماس با ما مراجعه فرمایید.