دیدار یک هیأت دانشگاهی افغانستان با هیأت رئیسه و اعضاء هیأت علمی دانشکده مطالعات جهان

۱۹ خرداد ۱۳۹۵ | ۱۲:۱۳ کد : ۳۲۷۶ اخبار
تعداد بازدید:۱۲۰۱
یک هیأت دانشگاهی از افغانستان، ۱۱ خرداد سال جاری با مسئولان دانشکده مطالعات جهان دیدار و گفت‌وگو کردند.

به گزارش روابط‌عمومی دانشگاه تهران، در ابتدای این دیدار، دکتر سید سعیدرضا عاملی، رییس دانشکده مطالعات جهان، به معرفی دانشکده و برنامه‌های آموزشی و تحقیقاتی آن پرداخت و در ادامه گفت: «افغانستان سرزمینی است که در صد سال گذشته شاهد حوادث بسیاری بوده است و باعث افتخار این کشور است که از تهاجم قدرت‌های مختلف، سرافراز بیرون آمده و اداره کشور خود را برعهده گرفته است. البته  تهدید جدی همچنان اختلاف داخلی بین‌قومی و بین‌دینی است که باید از آن پرهیز کرد؛ چنانکه می‌بینیم غرب پس از حادثه ۱۱ سپتامبر چالش جدیدی را وارد جهان اسلام و از جمله مسائل افغانستان کرده است.»

دکتر عاملی همچنین با اشاره به این که امروزه بزرگ‌ترین سرمایه‌های علمی در جهان اسلام قابل دست‌یابی است خاطر نشان کرد: «دانشجویان افغانی در دانشگاه تهران جزو بهترین دانشجویان این دانشگاه هستند. ما اشتراکات بسیاری همچون زبان، تاریخ، و فرهنگ سرزمین پیشین در پیوند با افغانستان داریم و این نشست آغاز همکاری‌ها و مناسبات بعدی ما است.»

وی در پایان گفت: «ما باید هشیار باشیم و با توسل به سرمایه بزرگی همچون قرآن به دام دشمنان جهان اسلام نیفتیم. قوم‌گرایی و ملیت‌گرایی در ذیل اسلام‌گرایی است و خود به تنهایی عین جاهلیت است.»


( ۳ )

نظر شما :

توجه! لطفا دیدگاه خود پیرامون این مطلب را در این قسمت درج نمایید و برای ارسال سایر درخواست ها و پیام ها به بخش تماس با ما مراجعه فرمایید.