اختتامیه چهارمین همایش علمی دانشجویی رشته‌های کشاورزی، منابع طبیعی و محیط زیست

۰۸ خرداد ۱۳۹۵ | ۱۱:۱۰ کد : ۳۲۲۹ اخبار
تعداد بازدید:۱۰۷۴
مراسم اختتامیه چهارمین همایش علمی دانشجویی رشته‌های کشاورزی، منابع طبیعی و محیط زیست در دانشگاه تهران برگزار شد.

به گزارش روابط‌عمومی دانشگاه تهران، این مراسم، سی‌ام اردیبهشت ۱۳۹۵ و با حضور دکتر علی سلاجقه، رییس پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه، دکتر مجید سرسنگی، معاون فرهنگی دانشگاه و جمعی از مسئولان و دانشجویان در پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران برگزار شد.

در این مراسم، دکتر سرسنگی معاون فرهنگی دانشگاه، ضمن تبریک اعیاد شعبانیه با اشاره به بعد فرهنگی دانشگاه و لزوم توجه ویژه به این موضوع گفت: «امروز دانشگاه‌ها وظیفه دارند در کنار مرجعیت علمی، مرجعیت فرهنگی خودشان را هم در جامعه اثبات کنند تا الگوی قابل اتکایی در بعد مسایل علمی و هم در حوزه مسایل فرهنگی و به‌ویژه اخلاق حرفه‌ای ودینداری، برای جامعه باشند.

وی برگزاری چنین جشنواره‌هایی را مبارک و مفید دانست و افزود: «برگزاری چنین جشنواره‌هایی در کنار ایجاد فضای مفرح و پدید آوردن بستری برای نشان دادن خلاقیت‌های دانشجویان، به کنش‌گری‌های اجتماعی دانشجویان و ترویج فرهنگ علم در دانشگاه و جامعه کمک خواهد کرد».

دکتر سرسنگی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به فعالیت‌های علمی و فرهنگی پردیس کشاورزی و منابع طبیعی و حضور پررنگ این پردیس در جشنواره‌های مختلف دانشگاه، گفت: «این پردیس ثابت کرده که در کنار فعالیت‌های آموزشی و پژوهشی، توجه ویژه‌ای به مسایل فرهنگی دارد».

در ادامه نیز دکتر علی سلاجقه، رییس پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه با اشاره به مفاهیم قوی و ارزشمند فرهنگ روستایی، افزود: «فرهنگ روستا قوی است و بر مبنای دگرزیستی شکل گرفته است». وی با اشاره به اینکه وجود مشکلات معیشتی و نبود زیرساخت‌ها سبب شده تا روستانشینان روستاها را ترک کنند و به شهرنشینی روی آورند، گفت: «توجه به مشکلات روستاییان، مهاجرت معکوس را به دنبال خواهد داشت».

اولین جشنواره ملی فرهنگ روستا و چهارمین همایش انجمن‌های علمی و دانشجویی رشته‌های کشاورزی، منابع طبیعی و محیط زیست که از بیست و هفتم اردیبهشت ۹۵ آغاز به کار کرده بود، با معرفی برگزیدگان همایش و اهداء جوایز به کار خود پایان داد.


نظر شما :

توجه! لطفا دیدگاه خود پیرامون این مطلب را در این قسمت درج نمایید و برای ارسال سایر درخواست ها و پیام ها به بخش تماس با ما مراجعه فرمایید.