تجلیل از دانشجویان نمونه و ممتاز شاهد و ایثارگر در دانشگاه تهران

۰۴ خرداد ۱۳۹۵ | ۱۴:۰۷ کد : ۳۲۲۳ اخبار
تعداد بازدید:۱۵۳۳
هشتمین همایش تجلیل از دانشجویان نمونه و ممتاز شاهد و ایثارگر همزمان با سالروز آزاد سازی خرمشهر، سوم خرداد در دانشگاه تهران برگزار شد.

به گزارش روابط‌ عمومی دانشگاه تهران، ‌این مراسم با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین شهیدی، نماینده ولی فقیه و معاون رییس‌جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران، سردار محسن کاظمینی، فرمانده سپاه حضرت محمد رسول‌الله، رییس و هیأت رییسه، مسئولین و دانشجویان دانشگاه تهران برگزار شد.

دکتر سیدجلال زرگر، مشاور رییس و مدیر‌کل امور دانشجویان و کارکنان شاهد و ایثارگر دانشگاه، در این مراسم گفت: «خانواده بزرگ شاهد و ایثارگر دانشگاه تهران جمعیت ۳۴۵۱ نفره متشکل از اعضای هیأت علمی، کارکنان و دانشجویان را شامل می‌شود. در دانشگاه‌ها از جمله دانشگاه تهران ستادی وجود دارد با عنوان ستاد دانشجویان شاهد و ایثارگر، این ستاد زیر نظر رییس دانشگاه فعالیت می‌کند. یکی از وظایف این ستاد تدوین و تصویب آیین‌نامه انتخاب دانشجویان نمونه و ممتاز شاهد و ایثارگر است».

وی افزود: «این آیین‌نامه هفت دوره اجرا شده و امسال هشتمین دوره‌ای‌است که مفاد آن اجرایی می‌شود و طبق این آیین نامه، دانشجویان شاهد و ایثارگر بر حسب فعالیت‌ها و سوابق آموزشی، تحصیلی، پژوهشی و فرهنگی مورد ارزیابی قرار می‌گیرند که با بررسی‌های نهایی صورت گرفته ۱۴ نفر از دانشجویان که بیشترین امتیاز را مطابق آیین‌نامه داشتند به عنوان دانشجوی نمونه انتخاب شدند».

سردار محسن کاظمینی، فرمانده سپاه حضرت محمد رسول‌الله، در این مراسم ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دفاع مقدس به تبیین و تحلیل درباره آزادسازی خرمشهر پرداخت و گفت: «عراق با توجه به آن چیزی که پیش‌بینی کرده بود قصد داشت خوزستان را به طور کامل در ظرف چند روز تصرف نماید. خرمشهر ۳۵ روز مقاومت کرد که باعث شد پیشروی در تمامی محورهای دیگر متوقف شود. باید به یاد داشته باشیم هر وقت مقاومت جانانه‌ای رخ دهد پیروزی را به همراه خود دارد».

در ادامۀ برنامه دکتر محمود نیلی احمدآبادی، رییس دانشگاه تهران گفت: «افتخار می‌کنیم امروز در آستانه فتح خرمشهر برنامه تجلیل از دانشجویان نمونه و ممتاز شاهد و ایثارگر در دانشگاه تهران برگزار می‌شود. بیش از پنج درصد دانشجویان دانشگاه تهران عضو خانواده بزرگ شهدا و ایثارگران هستند، فضای دانشگاه تهران فضای ایثارگری و زنده نگه‌داشتن دوران دفاع مقدس و استفاده از الگوی مبارزان، ایثارگران و شهدا برای جوانان است».

وی در ادامه تاکید کرد: «ترویج روحیه ایثارگری در میان جوانان، امروز امر مهم و واجب است و خوشحالیم که دانشگاه در دوران دفاع مقدس به‌خوبی با جامعه عجین شد و بسیاری از رزمندگان و سرداران جنگ دانشجویان دانشگاه تهران بودند».

در این مراسم حجت السلام والمسلمین شهیدی نیز گفت: «ما امروز ۱۷۰ هزار دانشجو در دانشگاه‌های دولتی و غیردولتی داریم که از جامعه ایثارگری هستند».

وی با اشاره به سخن مقام معظم رهبری تصریح کرد: «فتح خرمشهر واقعاٌ یک معجزه بود. روز خرمشهر، روز مقاومت و ایثار و شهادت است و به واقع باید گفت خونین شهر، چرا که ما با خون خرمشهر را آزاد کردیم».

در پایان این مراسم از دانشجویان نمونه و ممتاز شاهد و ایثارگر دانشگاه تهران با اهداء لوح، تقدیر شد و میهمانان با حضور بر محل یادمان شهدای گمنام در دانشگاه یاد و خاطره شهدای دفاع مقدس را گرامی داشتند.


( ۲ )

نظر شما :

توجه! لطفا دیدگاه خود پیرامون این مطلب را در این قسمت درج نمایید و برای ارسال سایر درخواست ها و پیام ها به بخش تماس با ما مراجعه فرمایید.