از دانشجویان نمونه سال ۹۴ دانشگاه تهران تجلیل شد

۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۵ | ۱۵:۲۸ کد : ۳۱۸۵ اخبار اخبار برگزیده
تعداد بازدید:۳۱۶۶

مراسم تجلیل از دانشجویان نمونه سال ۱۳۹۴ دانشگاه تهران، بیستم اردیبهشت‌ماه در دانشگاه تهران برگزار شد.

به گزارش روابط‌عمومی دانشگاه تهران، مراسم تجلیل از دانشجویان نمونه سال ۱۳۹۴ دانشگاه تهران، با حضور رییس و هیأت رییسه دانشگاه و ۲۱۴ دانشجوی نخبه و خانواده‌های آنان در تالار دهشور پردیس علوم دانشگاه تهران برگزار شد.

در این مراسم، دکتر به‌نژاد، معاون دانشگاه و رییس سازمان خدمات دانشجویی، با تبریک مبعث پیامبر اکرم (ص) و اعیاد شعبانیه گفت: «امروز اینجا جمع شده‌ایم تا از دانشجویان نمونه‌ دانشگاه تهران تجلیل کنیم. ما سه معیار برای انتخاب این دانشجویان داشتیم: معیار فرهنگی (فعالیت‌های ایثارگری، قرآنی، ورزشی، سیاسی، هنری و...)، معیار علمی (فعالیت‌های علمی و پژوهشی) و معیار شئون دانشجویی (رعایت ضوابط اخلاقی، مسئولیت‌پذیری و اعتقادات دینی) و دانشجویانی که امروز از آنها تجلیل می‌شود، برترین‌های دانشگاه در این سه حوزه اند».

در بخش بعدی مراسم یکی از دانشجویان نمونه با ذکر این آرزو به ایراد سخن پرداخت: «امیدوارم تا ۵۰ یا ۶۰ سال آینده دیگر زبان فارسی برای یادگیری تازه‌های علمی جهان زبان اصلی شده باشد». وی در ادامه صحبت خود، به ضرورت انتخاب «هدف» پرداخت و تاکید کرد که این اهداف باید به پیشرفت جامعه علمی کمک کند. وی خطاب به مسئولین دانشگاه، گفت: «اگر می‌خواهید پیشرفتی حاصل شود، از طریق تقویت انجمن‌های علمی و تشکل‌های دانشجویی حاصل خواهد شد و خیلی خوب است که برنامه‌های فرهنگی در دانشگاه، «فوق برنامه» نباشند بلکه خود برنامه باشند.

دکتر محمود نیلی احمدآبادی، رییس دانشگاه تهران، سخنران دیگر این مراسم بود. وی با تبریک اعیاد شعبانیه به ویژگی‌ها و قابلیت‌های متمایزکننده دانشجویان دانشگاه تهران پرداخت و ضمن اشاره به برنامه‌های کلان دانشگاه تهران افزود: «دانشگاه‌ تهران اولین دانشگاهی است که برنامه راهبردی و برای تحقق برنامه راهبردی، برنامه پنچ‌ساله دارد. اکنون ما در دوره سوم برنامه مذکور هستیم. این برنامه محصول تجربه و حضور دانشجو در صحنه دانشگاه است».

وی در ادامه سخنرانی خود، به سه هدف اساسی که در دستور کار دانشگاه است اشاره کرد: «اولین هدف دانشگاه تهران، افزایش توان‌مندی‌های بین‌المللی یا به عبارت بهتر بین‌المللی کردن دانشگاه است». در این زمینه کار و تحرک دانشجو و امکان حضور آن در دانشگاه‌های دیگر را که سیاستی بین‌المللی است دنبال می‌کنیم.

هدف دوم دانشگاه تهران، کارآفرینی است و توسعه مهارت‌های کارآفرینی، توسعه پارک علم و فناوری، توسعه فعالیت‌های پیش‌رشد، همگی در قالب رسالت کارآفرینی دانشگاه انجام می‌گیرد، چرا که معتقدیم هم دانشگاه و هم دانشجویان باید کارآفرین باشند. هدف سوم دانشگاه هم نگاه فرهنگی و تربیتی به دانشجویان است و مسئولیت‌پذیری و اخلاق حرفه‌ای، که مهمترین شاخص‌های این هدف هستند» ‌.

پس از سخنان دکتر نیلی، مراسم اعطای لوح تقدیر و جوایز دانشجویان برگزیده برگزار شد.

اسامی منتخبان این دوره از مراسم دانشجوی نمونه دانشگاه تهران، به این شرح است:

 

گروه آموزشی کشاورزی و دامپزشکی

رتبه اول : مهدی تقوی ملایی، (دکتری تخصصی قارچ شناسی - دانشکده دامپزشکی)

رتبه دوم : امید زهتاب‌ور، (دکتری تخصصی آناتومی و جنین‌شناسی مقایسه‌ای - دانشکده دامپزشکی)

رتبه سوم : وحید اکبری نژاد، (دکتری تخصصی مامایی و بیماری‌های تولید مثل دام - دانشکده دامپزشکی)

 

گروه آموزشی هنر

رتبه اول : شهرام شیرمحمدی، (کارشناسی ارشد مهندسی معماری - پردیس هنرهای زیبا)

 

گروه آموزشی فنی مهندسی 

رتبه اول : نرگس نوروزی، (دکتری تخصصی مهندسی صنایع - پردیس دانشکده‌های فنی)

رتبه دوم : سپیده عابدی، (دکتری تخصصی مهندسی سیستم‌های انرژی - علوم و فنون)

 

گروه علوم انسانی 

رتبه اول : محسن بهنام مایوان، (دکتری تخصصی مدیریت و برنامه‌ریزی تربیت بدنی - دانشکده تربیت بدنی)

رتبه اول : مهرداد فروزنده، (کارشناسی ارشد مدیریت اجرایی - پردیس فارابی)

 

به علاوه از خانم‌ها و آقایان انوشه کفاش و میلاد لنگرودی از پردیس کشاورزی، زهرا بلوکی و مهیمه باقری پردیس کشاورزی به عنوان برگزیدگان معرفی شده دانشگاه تهران برای شرکت در جشنواره دانشجویان نمونه کشور به وزارت علوم تجلیل شد.


( ۴۰ )

نظر شما :

توجه! لطفا دیدگاه خود پیرامون این مطلب را در این قسمت درج نمایید و برای ارسال سایر درخواست ها و پیام ها به بخش تماس با ما مراجعه فرمایید.