تجلیل از مدال‌آوران ورزشی دانشگاه تهران

۳۱ فروردین ۱۳۹۵ | ۱۱:۲۲ کد : ۳۰۹۴ اخبار
تعداد بازدید:۱۸۵۷
مراسم تجلیل از دانشجویان مدال‌آور ورزشی دانشگاه تهران در مسابقات منطقه یک دانشگاه‌های کشور، سی‌ام فروردین‌ماه با حضور دکتر محمود نیلی‌احمدآبادی‌ رییس دانشگاه تهران، دکتر مجید سرسنگی معاون فرهنگی و دکتر سید جلال زرگر مدیرکل امور شاهد و ایثارگران دانشگاه، در باشگاه دانشجویان دانشگاه تهران برگزار شد.

به گزارش روابط‌عمومی دانشگاه تهران، دکتر سیدجلال زرگر، مدیرکل امور شاهد و ایثارگر دانشگاه تهران، ضمن تبریک سالروز ولادت امام جواد (ع)، به ارایه گزارشی از این مسابقات و روند قهرمانی دانشجویان دانشگاه تهران در این دوره پرداخت.

دکتر زرگر گفت: «چهارمین المپیاد فرهنگی ورزشی دانشجویان، در ۳ مرحله درون‌دانشگاهی، منطقه‌ای و سراسری از مهرماه ۹۴ آغاز به کار کرد. طبق شیوه‌نامه ابلاغی وزارت علوم، آقایان و خانم‌ها در ۵ رشته مجزا و ۴ رشته تنیس، دوومیدانی، شنا و شطرنج به صورت مشترک به رقابت پرداختند و رشته والیبال نیز به صورت اختصاصی برای خواهران و رشته فوتسال نیز برای برادران برگزار شد.

وی افزود: «بعد از اینکه کمیته اجرایی برگزاری مسابقات، هزینه‌ها و احکام مسئولان را ابلاغ کرد، مرحله مقدماتی مسابقات در بهمن‌ماه ۹۴ در رشته‌های رکوردی و تیمی برگزار شد و نهایتاً ۴۴ ورزشکار برگزیده شدند. مرحله منطقه‌ای نیز در اسفند ۹۴ برگزار شد. میزبانی این مرحله را دانشگاه علامه طباطبایی برعهده داشت و دانشجویان شاهد و ایثارگر دانشگاه تهران، توانستند در میان ۱۲ دانشگاه، رتبه اول و قهرمانی این دوره را به خود اختصاص دهند. در بخش آقایان ۴ رتبه اول، ۵ رتبه دوم و یک رتبه سوم و در بخش خواهران نیز به ترتیب ۳ رتبه اول، ۴ رتبه دوم و ۴ رتبه سوم توسط دانشجویان دانشگاه تهران کسب شد و نهایتاً در بین دانشگاه‌های کشور، دانشگاه تهران توانست مقام قهرمانی را کسب کند و دانشگاه‌های شهیدبهشتی، علامه طباطبایی و دانشگاه خوارزمی به ترتیب در رتبه‌های بعدی قرار گرفتند».

در ادامه مدیرکل تربیت‌بدنی دانشگاه تهران نیز گفت: «فرآیند مسابقات از اول مهر ۹۴ با برنامه‌ریزی، تامین اعتبار، هماهنگی و اعزام دانشجو شروع شد».

حبیب‌اللهی به چالش‌های ورزش دانشجویی اشاره کرد و گفت: «مصادف شدن برنامه تمرینات و مسابقات با کلاس‌های درس و امتحانات دانشجویان، پراکندگی پردیس‌ها و دانشکده‌ها، محدودیت اسکان دانشجویان مجازی و شبانه، کمبود منابع مالی و انسانی و محدودیت فضاها و امکانات ورزشی استاندارد، از جمله مهم‌ترین مشکلات ورزش دانشجویان به ویژه ورزش قهرمانی است که با وجود این محدودیت‌ها خوشبختانه دانشگاه‌ تهران توانست مقام اول را به خود اختصاص دهد».

در پایان مراسم نیز، مدال‌ها و لوح‌های تقدیر برگزیدگان با حضور رییس دانشگاه تهران اهداء شد.


نظر شما :

توجه! لطفا دیدگاه خود پیرامون این مطلب را در این قسمت درج نمایید و برای ارسال سایر درخواست ها و پیام ها به بخش تماس با ما مراجعه فرمایید.