سخنرانی رییس دانشگاه تهران در سمینار «صنعت نفت دانش‌بنیان، تبلور اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی»

۳۰ فروردین ۱۳۹۵ | ۱۴:۲۴ کد : ۳۰۸۲ اخبار
تعداد بازدید:۱۸۹۲
دکتر محمود نیلی احمدآبادی، رییس دانشگاه تهران، در همایش «صنعت نفت دانش‌بنیان، تبلور اجرای سیا‌ست‌های اقتصاد مقاومتی» بر نقش دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی در انتقال و توسعه دانش‌ بنیادین فناوری در حوزه پایین‌دست صنعت نفت (صنایع پالایش، پتروشیمی و گاز) تاکید کرد.

به گزارش روابط‌عمومی دانشگاه تهران، در این همایش، که توسط معاونت پژوهش و فناوری وزارت نفت برگزار شد، مباحثی در خصوص سامانه‌های فناوری اطلاعات و ارتباطات در صنعت نفت مورد بررسی قرار گرفت که رییس دانشگاه تهران، طی آن به بیان دیدگاه‌های خود درباره نقش دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی در انتقال و توسعه دانش بنیادین فناوری در صنعت نفت پرداخت.

در این سمینار، هم‌چنین موضوع قراردادهای توسعه فناورانه مخزن‌های نفتی که اواخر سال ۹۳ میان شرکت ملی نفت و دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی برگزیده کشور امضا شده بود مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

رییس دانشگاه تهران، ضمن تاکید بر توانمندی دانشگاه در کمک به توسعه فناورانه صنعت نفت، اظهار امیدواری کرد در آینده، همکاری شرکت ملی نفت ایران با دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی افزایش یابد.

در این همایش که ۲۸ فروردین‌ماه برگزار شد، هم‌چنین دکتر اسحاق جهانگیری، معاون اول رییس جمهور، مهندس بیژن نامدار زنگنه، وزیر نفت، جمعی از نمایندگان مجلس و برخی از روسای دانشگاه‌ها و مرکز تحقیقاتی کشور و مدیران ارشد صنعت نفت حضور داشتند.


نظر شما :

توجه! لطفا دیدگاه خود پیرامون این مطلب را در این قسمت درج نمایید و برای ارسال سایر درخواست ها و پیام ها به بخش تماس با ما مراجعه فرمایید.