دیدار هیأت فرانسوی با مسئولان دانشکده مطالعات جهان

۲۲ فروردین ۱۳۹۵ | ۱۲:۱۱ کد : ۳۰۵۶ اخبار
تعداد بازدید:۱۱۸۴
یک هیأت دانشگاهی فرانسه، هفدهم فروردین‌ماه با رییس دانشکده مطالعات جهان، مدیر گروه مطالعات اروپای این دانشکده و اعضای هیأت علمی گروه مطالعات فرانسه دیدار و گفت‌وگو کردند.

به گزارش روابط‌عمومی دانشگاه تهران، در این دیدار که با هدف برقراری گفت‌وگوهای دانشگاهی انجام شد، دکتر سید سعید‌رضا عاملی، رئیس دانشکده مطالعات جهان، ضمن توضیح فرایند شکل‌گیری و اهداف دانشکده گفت: «در آموزش رشته‌های گوناگون در دانشکده، تأکید بر زبان کشور مورد مطالعه یک اصل است؛ زیرا ما معتقدیم که زبان پل ارتباط است و واقعیت از طریق زبان رمزگشایی می‌شود و شناخت عمیق فرهنگ بدون ابزار زبان میسر نیست».

استاد ارتباطات دانشگاه تهران خاطرنشان کرد: «هرچقدر ارتباط بیشتر باشد، تصور موهوم کمتر می‌شود و زمینه دشمنی و نفرت از بین می‌‌رود. ما امروز در ارتباطات بین نخبگان و بین فرهنگ‌ها، بیش از هر زمان دیگری به گفت‌وگو نیاز داریم تا تصورات نادرست را کمتر کنیم».

دکتر «فرانسوا بورگا»، مدیر هیأت فرانسوی نیز ضمن ابراز خوشحالی از حضور در ایران و دانشگاه تهران گفت: «ما از سیاست‌های ضد ایرانی در گذشته بسیار متاسفیم و خوشحالیم که درباره یک موضوع مشترک از دو دیدگاه صحبت می‌کنیم».

وی فرانسه را یکی از کشورهای دارای جمعیت مسلمان قابل توجه توصیف کرد و افزود: «ما درباره کشورهای عربی مختلف از یمن، سوریه، بحرین و عربستان گرفته تا سایر کشورهای مسلمان تحقیق می‌کنیم تا بیشتر درباره مسلمانان بدانیم. به نظر ما با توجه به جایگاه ایران در میان مسلمانان و به خصوص شیعیان، همکاری و گفت‌وگو با ایرانیان بسیار مهم و کمک‌کننده است».

در این دیدار، برخی از اعضای هیأت علمی دانشکده مطالعات جهان، دیدگاه‌های خود را در خصوص موضوع جلسه ابراز نمودند.


نظر شما :

توجه! لطفا دیدگاه خود پیرامون این مطلب را در این قسمت درج نمایید و برای ارسال سایر درخواست ها و پیام ها به بخش تماس با ما مراجعه فرمایید.