هیأت دانشگاهی آلمان با مسئولان دانشکده مطالعات جهان دیدار کرد

۲۲ فروردین ۱۳۹۵ | ۱۲:۰۶ کد : ۳۰۵۵ اخبار
تعداد بازدید:۱۰۱۲
یک هیأت دانشگاهی از کشور آلمان، هفدهم فروردین با مسئولان دانشکده مطالعات جهان و مرکز مطالعات بین‌المللی دینی، دیدار و گفت‌وگو کردند.

به گزارش روابط‌عمومی دانشگاه تهران، در این دیدار، دکتر سید سعیدرضا عاملی، رییس دانشکده مطالعات جهان، ضمن ابراز خوشحالی از اینکه دانشگاهیان کشورهای گوناگون باب گفت‌وگو درباره مسایل مختلف بشریت به ویژه در حوزه فرهنگ را گشوده‌اند، گفت: «هر فرهنگ ویژگی‌های خاص خود را دارد و ما باید بپذیریم که متفاوت هستیم و بر این اساس باید با هم گفت‌وگو کنیم».

خانم «پروفسور دوروته کیمیش»، استاد دانشگاه توبینگن آلمان نیز در این دیدار، اعلام کرد که دانشگاه متبوعش علاقه‌مند به برقراری گفت‌وگو با دانشگاه تهران در زمینه‌های گوناگون است.

این استاد آلمانی مبادله‌ی استاد و دانشجو و برگزاری دوره‌های کوتاه‌مدت تابستانی با موضوع مشخص برای دانشجویان و استادان را، برای تداوم برنامه‌های مشترک با دانشکده مطالعات جهان پیشنهاد کرد.

موضوعاتی چون «دین، سنت و مدرنیته»، «خانواده»، «محیط زیست» و «زندگی خوب» از جمله موضوعات مورد توافق و علاقه استادان ایرانی و آلمانی بود که در این جلسه در خصوص آن‌ها بحث و تبادل‌نظر شد.


نظر شما :

توجه! لطفا دیدگاه خود پیرامون این مطلب را در این قسمت درج نمایید و برای ارسال سایر درخواست ها و پیام ها به بخش تماس با ما مراجعه فرمایید.