هیأت عالی‌رتبه دانشگاهی ایتالیا با رییس دانشگاه تهران دیدار کرد

۲۱ فروردین ۱۳۹۵ | ۱۵:۰۳ کد : ۳۰۵۲ اخبار
تعداد بازدید:۱۱۷۷
هیأت عالی‌رتبه دانشگاهی ایتالیا، دوشنبه شانزدهم فروردین‌ماه، با دکتر محمود نیلی احمدآبادی، رییس دانشگاه دیدار و گفت‌‌وگو کرد.
هیأت عالی‌رتبه دانشگاهی ایتالیا با رییس دانشگاه تهران دیدار کرد

به گزارش روابط‌عمومی دانشگاه تهران، در این دیدار که با حضور پرفسور «فدریکو چنیکه پالمی»، مدیر دفتر ارتقا، برنامه‌ریزی و هماهنگی تحقیقات بین‌المللی وزارت آموزش، دانشگاه و تحقیقات ایتالیا، «پرفسور فابیو فوگه»، استاد تاریخ نهادهای سیاسی و رییس دانشگاه «پاویا» ایتالیا پرفسور «چرتی»، رایزن فرهنگی ایتالیا و معاونین آموزشی، سرمایه‌گذاری و بین‌الملل دانشگاه تهران برگزار شد، طرفین خواستار تبادل تجربه درباره نحوه کار تشکل و انجمن‌های دانشگاه‌های برتر، مقررات، نمونه‌های موفق مدیریتی آموزش عالی، آموزش مجازی، ارایه دروس به زبان‌های بین‌المللی، تبادل استاد و دانشجو و کمک به انجام فرصت‌های مطالعاتی اساتید و دانشجویان دانشگاه تهران و دانشگاه‌های ایتالیا شدند.

پرفسور «چنیکه پالمی» در این دیدار با توجه به ضرورت تماس فرهنگی و ظرفیت‌های بالای همکاری بین دو کشور و اشاره به اولین نشست کمیته مشترک همکاری‌های علمی ایران و ایتالیا خواستار همکاری دانشگاه تهران در زمینه تبادل محققان و پژوهشگران جوان شد.

دکتر نیلی احمدآبادی، رییس دانشگاه تهران، با اشاره به جایگاه و قدمت دانشگاه تهران و پیشرو بودن در تحولات علمی و فرهنگی و ذکر این نکته که دانشگاه تهران اولین انتخاب دانشجویان و اساتید دانشگاه تهران است، از علاقه‌مندی هیأت ایتالیایی به توسعه همکاری‌ها استقبال کرد.

وی با توجه به تجارب گذشته، همکاری در زمینه مدرک مشترک بین دانشگاه تهران و دانشگاه‌های عمده ایتالیا را مطرح کرد و افزود: «تلاش دانشگاه تهران بر این است که این ارتباطات به صورت نظام‌مند در دانشگاه برقرار شود و از این همکاری‌ها، دانشگاه و جامعه بهره‌مند شوند».


نظر شما :

توجه! لطفا دیدگاه خود پیرامون این مطلب را در این قسمت درج نمایید و برای ارسال سایر درخواست ها و پیام ها به بخش تماس با ما مراجعه فرمایید.