امضای تفاهم‌نامه همکاری بین دانشکده جغرافیا و دانشکده مطالعات جهان دانشگاه تهران

۱۵ فروردین ۱۳۹۵ | ۱۵:۱۵ کد : ۳۰۴۰ اخبار
تعداد بازدید:۱۲۲۳
تفاهم‌نامه همکاری آموزشی، پژوهشی کارآفرینی و بین‌الملل بین دانشکده جغرافیا و دانشکده مطالعات جهان دانشگاه تهران به امضاء رسید.

به گزارش روابط‌عمومی دانشگاه تهران، دکتر ابراهیم مقیمی، رییس دانشکده جغرافیای دانشگاه تهران، در مراسم امضای این تفاهم‌نامه که ۲۴‌ ‌اسفند‌ماه با حضور هیات رییسه و مدیران گروه‌های آموزشی دانشکده جغرافیا برگزار شد، بر ضرورت همکاری‌های بین دانشکده‌های جغرافیا و مطالعات جهان به دلیل وجود مشترکات آموزشی، پژوهشی و بین‌المللی دو دانشکده تاکید کرد.

رییس دانشکده جغرافیا، ضمن تأکید بر همکاری دو دانشکده در زمینه‌هایی مانند برگزاری همایش، راهنمایی مشترک رساله دانشجویان، تبادل استاد، تدریس مشترک، تدوین مشترک رشته گرایش، بازنگری مشترک محتوای برنامه‌ها، پژوهش‌های مشترک و همکاری بین دو دانشکده افزود: «دانشکده جغرافیا به دلیل داشتن چهار گروه علمی جغرافیای انسانی، جغرافیای طبیعی، جغرافیای سیاسی و سنجش از دور و بهره‌مندی از نیروهای متخصص در این گروه‌ها، می‌تواند همکاری موثری با دانشکده مطالعات جهان به‌ویژه در مطالعات کشور شناسی علمی داشته باشد».

دکتر سید سعیدرضا عاملی، ‌ رییس دانشکده مطالعات جهان نیز، ضمن ابراز خرسندی از امضای تفاهم‌نامه همکاری بین دو دانشکده گفت: «دانشکده مطالعات جهان یک واحد دانشگاهی نوپا است و برای توسعه گروه‌های آموزشی و گرایش‌های خود، از پتانسیل‌ها و نیروهای متخصص دانشکده جغرافیا به منظور پیشبرد اهداف خود، به‌خصوص در زمینه‌ ارایه و برنامه‌ریزی دروس مربوطه، ایجاد رشته و گرایش‌های مشترک و برگزاری جلسات مشترک با اعضای گروه‌های آموزشی دانشکده جغرافیا استفاده خواهد کرد».


نظر شما :

توجه! لطفا دیدگاه خود پیرامون این مطلب را در این قسمت درج نمایید و برای ارسال سایر درخواست ها و پیام ها به بخش تماس با ما مراجعه فرمایید.