امضای تفاهم‌نامه همکاری بین پردیس بین‌المللی کیش و مرکز مطالعات عالی لیون فرانسه

۱۳ دی ۱۳۹۴ | ۱۱:۰۵ کد : ۲۷۹۹ اخبار
تعداد بازدید:۱۰۳۳
تفاهم‌نامه همکاری علمی‌پژوهشی بین پردیس بین‌المللی کیش دانشگاه تهران و مرکز مطالعات عالی لیون فرانسه ۱۸ آذرماه ۱۳۹۴ به امضاء رسید.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران، در نشستی که با حضور پروفسور «میشلو»، رییس مرکز مطالعات عالی لیون فرانسه، دکتر سعیدآبادی، معاون بین‌الملل پردیس کیش و تعدادی از مدیران در پردیس بین‌المللی کیش دانشگاه تهران برگزار شد، تفاهم‌نامه همکاری علمی‌پژوهشی در پنج بند به امضای طرفین رسید.

در ابتدای این نشست، دکتر سعید آبادی، ضمن ارایه تاریخچه مختصری از پردیس بین‌الملل کیش، بر ایجاد و گسترش روابط علمی بین‌المللی با دانشگاه‌های مهم جهان به‌عنوان یکی از محورهای اصلی فعالیت‌های پردیس کیش تاکید کرد. وی آمادگی پردیس بین‌المللی کیش را برای هرگونه فعالیت علمی‌پژوهشی بین‌المللی با مرکز مطالعات عالی لیون فرانسه و موسسات مرتبط با این مرکز، در زمینه‌های تبادل دانشجو و استاد، دوره‌های کوتاه‌مدت و بلند‌مدت، برگزاری دوره‌های زبان فارسی، مطالعات ایران، مطالعات اسلام، سیاست خارجی ایران و تاریخ و فرهنگ ایران اعلام کرد.

پروفسور میشلو نیز، در این دیدار به برقراری ارتباطات علمی‌پژوهشی بین‌المللی با پردیس بین‌المللی کیش دانشگاه تهران در زمینه‌های ذکر شده ابراز علاقه‌مندی نمود. وی با اشاره به اینکه دانشجویان فرانسوی در پروسه تحصیلات تکمیلی به گذراندن دوره‌هایی در خارج از کشور نیاز دارند، پردیس بین‌المللی کیش دانشگاه تهران را بستر مناسبی برای جذب این دانشجویان در سال سوم تحصیل خود دانست. وی ضمن تاکید بر اهمیت دو طرفه‌بودن این ارتباطات، آمادگی مرکز مطالعات لیون فرانسه را برای پذیرش دانشجویان ایرانی در رشته‌های مختلف اعلام کرد.

در تفاهم‌نامه منعقده بین دو مرکز، بر تبادل دانشجوی خارجی، انجام فعالیت‌های تحقیقاتی مشترک بین دانشجویان دکترا، بهره‌مندی از ظرفیت‌های علمی دانشگاهی و استفاده از فرصت‌های تحقیقاتی مطالعاتی کوتاه‌مدت برای دوره دکتری، ارتباط صنعت با دانشگاه و برگزاری کارگاه‌های آموزشی تاکید شده است.


نظر شما :

توجه! لطفا دیدگاه خود پیرامون این مطلب را در این قسمت درج نمایید و برای ارسال سایر درخواست ها و پیام ها به بخش تماس با ما مراجعه فرمایید.