پیگیری همکاری‌های علمی دانشگاه تهران با دانشگاه سنت پترزبورگ روسیه

۰۲ دی ۱۳۹۴ | ۱۵:۰۱ کد : ۲۷۷۳ اخبار
تعداد بازدید:۱۲۶۹

دومین جلسه ویدئو کنفرانس پیگیری همکاری‌های علمی بین‌المللی دانشگاه تهران با دانشگاه سنت پترزبورگ روسیه یکم‌ دی‌ماه برگزار شد.

به گزارش روابط‌عمومی دانشگاه تهران، در این جلسه که از طریق ویدئوکنفرانس و با حضور دکتر «سرگی آندریوشین»، مشاور رییس دانشگاه دولتی سنت پترزبورگ، دکتر محمدباقر قهرمانی، معاون بین‌الملل دانشگاه، دکتر سیدحسن زهرایی، عضو هیئت‌علمی گروه زبان و ادبیات روسی دانشکده زبان‌ها و ادبیات خارجی و عبدالمجید اسکندری، مدیرکل برنامه‌ریزی و همکاری‌های بین‌المللی تشکیل شد، طرفین ضمن تبادل‌نظر در خصوص مسایل مورد علاقه، توافق کردند یادداشت تفاهم همکاری بین دو دانشگاه پس از بررسی، به امضای روسای دو دانشگاه برسد و پس از یادداشت تفاهم کلی، دو قرارداد اجرایی در خصوص تبادل استاد و دانشجو از سوی طرفین امضای شود.

هم‌چنین طرفین بر همکاری‌های دو دانشگاه در قالب همکاری کلی ده دانشگاه برتر تاکید کردند. طبق توافق دو طرف، مقرر شد همکاری‌ها با زبان و ادبیات فارسی، ایرانشناسی، زبان و ادبیات روسی آغاز و در مراحل بعدی، همکاری با سایر رشته‌های موردعلاقه دو طرف ادامه یابد.

بازدید اعضای هیات علمی دانشگاه تهران از دانشگاه سنت پترزبورگ برای آشنایی با امکانات علمی دانشگاه مذکور، از دیگر موارد موردتوافق معاون بین‌الملل دانشگاه تهران و مشاور رییس دانشگاه دولتی سنت پترزبورگ بود.


نظر شما :

توجه! لطفا دیدگاه خود پیرامون این مطلب را در این قسمت درج نمایید و برای ارسال سایر درخواست ها و پیام ها به بخش تماس با ما مراجعه فرمایید.