دومین نشست مسئولین روابط عمومی و رابطین خبری برگزار شد

۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۴ | ۱۶:۲۳ کد : ۲۴۴۶ اخبار
تعداد بازدید:۱۴۲۴
دومین نشست مسئولین روابط عمومی و رابطین خبری برگزار شد
نشست صمیمانه مسئولین روابط عمومی و رابطین خبری پردیس‌ها، دانشکده‌ها و واحدهای دانشگاه تهران با مدیر کل حوزه ریاست و روابط عمومی دانشگاه تهران برگزار شد.
در این نشست که به مناسبت روز ارتباطات و روابط عمومی سه‌شنبه 29 اردیبهشت
ماه 1394  در سالن شورای دانشگاه برگزار شد. ابتدا دکتر حسن زندیه معاون اجرایی اداره کل حوزه ریاست و روابط عمومی ضمن خیر مقدم به همکاران روابط عمومی، روز روابط عمومی را تبریک گفته و اظهار امیدواری کرد نشست همکاران روابط عمومی واحدهای دانشگاه ثمرات خوب و مبارکی برای ارتقای سطح اطلاع رسانی دانشگاه تهران داشته باشد.
در ادامه این نشست دکترسید احمدرضا خضری ، مدیر کل حوزه ریاست و روابط عمومی دانشگاه تهران ضمن تبریک روز ارتباطات و روابط عمومی به همکاران در سخنانی با اشاره به نقش و اهمیت جایگاه روابط عمومی در سازمان‌ها، روابط عمومی را گوش شنوا، چشم بینا و زبان گویای هر سازمان برشمرد و این نقش را نقشی بی‌بدیل در سلسله امور اجرائی سازمان‌ها دانست.

دکتر خضری در ادامه دانشگاه تهران را معیار نظام دانشگاهی کشور برشمرد و گفت همه ارکان دانشگاه تهران باید سرآمد باشند؛ رییس  دانشگاه، استادان دانشگاه و همه بخش‌های آن باید به نحوی عمل کنند که در طراز دانشگاه تهران و جایگاه تاریخی و علمی آن باشد. از این جهت جایگاه همه همکاران در دانشگاه به دلیل توجهی که از بیرون به آن می‌شود بسیار مهم و کلیدی است.

مدیرکل حوزه ریاست وروابط عمومی دانشگاه در ادامه افزود: همه ایامی که به نام و مناسبت خاص نامگذاری می‌شود، فقط برای تبریک نیست. مثلاً یادبود روز روابط عمومی تنها برای تبریک گفتن به همکاران نیست، بلکه شاید یکی از اهداف و فلسفه‌های آن این است که در این روز هر یک از ما بررسی و محاسبه‌ای بکنیم که آیا وظایفی را که داریم، به خوبی انجام داده‌ایم یا نه ؟! از این جهت روز روابط عمومی روز محاسبه و ارزیابی کار ما هم هست.

دکتر خضری در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به حجم فعالیت‌هایی که در هشتادمین سال دانشگاه انجام شد، افزود: این برنامه گسترده و عظیمی که برگزار شد تعظیم و تکریم همه بخش‌های کشور از بخش ‌های عمومی تا دانشگاهی و علمی را برانگیخت، به خاطر عظمت و جایگاه دانشگاه تهران است ما باید به عنوان کسانیکه آیینه منعکس کننده فعالیت‌ ‌های آن هستیم قدر این عظمت را بدانیم و به جایگاه خود افتخار نموده و فعالیت‌هایمان را در حد و اندازه دانشگاه تهران بالا ببریم.

این استاد گروه تاریخ فرهنگ و تمدن دانشگاه تهران در ادامه افزود: یکی از نواقص اطلاع‌رسانی در دانشگاه تهران، غلبه اخبار سیاسی دانشگاه در سطح رسانه‌هاست که باید این رویه را تغییر داد و اخبار علمی، فرهنگی و دستاوردهای دانشگاه را انعکاس داد. تا فضای موجود تغییر کند و دانشگاه به جای هویت سیاسی فعلی در سطح رسانه‌ها، هویت واقعی خود را در بخش‌های علمی، فرهنگی و دانشجویی در سطح رسانه‌ها منعکس نماید. این کار مهم نیز جامه تحقق نمی‌پوشد مگر اینکه رابطان خبری و مسئولین روابط عمومی این فعالیت‌ها و اخبار را به موقع و به صورت کامل منعکس نمایند و این موضوع باید سرفصل اصلی کار همکاران محترم روابط عمومی در بخش‌های مختلف باشد.

مشاور رئیس دانشگاه در پایان سخنانش اظهار امیدواری کرد با فعالیتهای‌ شایسته همه همکاران در بخشهای مختلف، دستاوردهای دانشگاه انعکاس شایسته‌ای پیدا کند و همکاران نیز در این زمینه تلاش شایسته و درخوری با توجه به جایگاه روابط عمومی و جایگاه دانشگاه تهران داشته باشند.

در بخش بعدی مراسم برخی از همکاران نظرات خود را ارائه نمودند .