نشست کاری مدیران کل امور شاهد و ایثارگر دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی منطقه یک کشوردر دانشگاه

۲۲ دی ۱۳۹۳ | ۱۲:۰۱ کد : ۱۷۳۵ اخبار
تعداد بازدید:۱۴۵۲
نشست کاری مدیران کل امور شاهد و ایثارگر دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی منطقه یک کشوردر دانشگاه

نشست کاری مدیران کل امور شاهد و ایثارگر دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی منطقه یک کشور با حضور دکتر سید احمدرضا خضری مشاور رئیس و مدیرکل حوزه ریاست و روابط عمومی ، دکتر غلامرضا جمشیدیها معاون فرهنگی ، دکتر حسن به نژاد رئیس سازمان دانشجویی دانشگاه تهران ،دکتر سید ضیا هاشمی، معاون فرهنگی وزیر علوم، دکتر سید جلال زرگر مشاور رئیس و مدیرکل امور دانشجویان شاهد و ایثارگر دانشگاه ، دکتر رسول عمادی سرپرست اداره کل امور دانشجویان شاهد و ایثارگر وزارت علوم، و مسئولانی از بنیاد شهید 22 دی در تالار امیر کبیر دانشگاه تهران برگزار شد.
دکتر خضری مشاور رئیس و مدیرکل حوزه ریاست و روابط عمومی دانشگاه ،ضمن خیرمقدم به شرکت کنندگان در این نشست با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا بویژه شهدای دانشگاه گفت: شهدا به هدفشان که همانا شهادت بود رسیده‌اند و بازماندگان آنها اعم از خانواده شهدا ، جانبازان و ایثارگران ادامه دهندگان راه آنها هستند.
مشاور رئیس و مدیرکل حوزه ریاست و روابط عمومی دانشگاه نقش مسئولان و مدیران امور دانشجویان شاهد و ایثارگر را بسیار حساس عنوان کرد و گفت: شما باید به قشری خدمات ارائه دهید که جان و خون خود را برای دفاع از این آب و خاک و ناموس در طبق اخلاص گذاشتند.
دکتر خضری خطاب به مسئولان امور دانشجویان شاهدو ایثارگر تصریح کرد: برماست که با حسن خلق و درایت مسائل آموزشی، پژوهشی و فرهنگی دانشجویان،اعضای هیأت علمی و کارکنان شاهد و ایثارگر و امور مربوط به این عزیزان را انجام دهیم.
وی با اشاره به هشتادمین سال تصویب قانون تأسیس دانشگاه تهران گفت: دانشگاه تهران در تمامی عرصه‌ها سرآمد و نماد آموزش عالی کشور بوده و هست هم چنان‌که در عرصه شهادت و ایثارگری نیز چون سایر حوزه‌ها در دفاع از این آب و خاک سرآمد بوده است و مصداق بارز این ایثارگری و جانبازی در راه وطن تقدیم صدها دانشجوی شهید و دهها استاد و کارمند شهید در عرصه‌های دفاع مقدس و جهاد علمی است.
مشاور رئیس دانشگاه در پایان سخنان خود بر عزم دانشگاه تهران بر حفظ روحیه جهاد، ایثار و فداکاری در میان دانشگاهیان تأکید کرده و افزود: تداوم و حفظ این روحیه مبارک می‌تواند ما را در تمامی عرصه‌ها بویژه عرصه تولید علم و فناوری که خواسته و نیاز امروز کشور و نظام است توانمند و سربلند بدارد.
در ادامه این نشست دکتر زرگر، مدیرکل شاهد و ایثارگر دانشگاه تهران گزارشی از فعالیت‌های این اداره کل، تعداد شهدای دانشگاه و تعداد دانشجویان شاهد و ایثارگر، تعداد اعضای هیأت علمی و کارکنان شاهد و ایثارگر دانشگاه ارائه داد.
سخنران بعدی این نشست دکتر رسول عمادی سرپرست اداره کل امور دانشجویان شاهد و ایثارگر وزارت علوم گزارشی از فعالیت‌های این اداره کل ارائه داد.
دکتر سیدضیاء هاشمی معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری نیز در این نشست بر اهمیت تکریم دانشجویان شاهد و ایثارگر تاکید کرد.
وی با تأکید بر اینکه فعالیت در امور ایثارگران یکی از محورهای فرهنگی دانشگاه‌ها است افزود: هدف نهایی ما در حوزه فرهنگی ترویج ارزش‌ها است، زیرا فرهنگ‌ها حول محور ارزشهای فرهنگی می‌چرخد.
وی افزود: خدمت به خانواده شاهد و ایثارگر و قدرشناسی از آن‌ها است. این امر نه تنها در کشور ما بلکه در همه کشورها پذیرفته شده است. در واقع کسانی که خدمتی به جامعه انجام می‌دهند باید مورد تقدیر مدیریت جامعه قرار گیرند. البته این مسئله در کشور ما که نگاه دینی و اعتقادی وجود دارد باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد.
وی در پایان تأکید کرد: ما باید به درستی الگوسازی کنیم و برای این امر نیازمند نگاه علمی هستیم که این نگاه از جامعه دانشگاهی گرفته می‌شود.
گفتنی است این نشست یک روزه تا ساعت 18 با بحث و بررسی مسائل مربوط به حوزه دانشجویان، هیأت علمی و کارکنان شاهد و ایثارگر ادامه داشت و همچنین سخنرانی ها و نشست های تخصصی نیز با موضوعات مربوط ارائه شد.