یازدهمین کنفرانس بین‌المللی اتحادیه‌های دانشگاه‌های آسیا و اقیانوسیه در دانشگاه تهران برگزار شد

۲۵ آبان ۱۳۹۳ | ۱۷:۱۹ کد : ۱۶۸۸ اخبار
تعداد بازدید:۱۰۷۵
یازدهمین کنفرانس بین‌المللی اتحادیه‌های دانشگاه های آسیا و اقیانوسیه در دانشگاه تهران برگزار شد

یازدهمین کنفرانس بین‌المللی اتحادیه‌های دانشگاه‌های آسیا و اقیانوسیه به میزبانی دانشگاه تهران و با حضور رؤسای10 دانشگاه آسیایی از جمله رئیس؛ دبیر کل و جمعی از مدیران این اتحادیه ؛ رئیس دانشگاه تهران و جمعی از مدیران و مسئولان دانشگاه و همچنین مسئولان دانشکده کارآفرینی 24 آبان در تالار علامه امینی دانشگاه تهران برگزار شد.

در ابتدایی این مراسم دکتر نیلی احمد آبادی سرپرست دانشگاه ضمن خیرمقدم به شرکت کنندگان در این کنفرانس به  معرفی کامل دانشگاه تهران پرداخت و آمادگی دانشگاه تهران را برای همکاری بیشتر با این اتحادیه اعلام کرد.

در ادامه دکتر شاون چن رئیس این اتحادیه و رئیس دانشگاه بین‌المللی چین ضمن ابراز خرسندی از حضور در دانشگاه تهران و برگزاری این کنفرانس در ایران گفت: ایران کشور مهمی است و خوشحالیم که یازدهمین کنفرانس اتحادیه دانشگاه‌های آسیا و اقیانوسیه در ایران و در دانشگاه تهران برگزار می‌شود.
وی افزود: امیدوارم در دوره جدید دانشگاه های بیشتری به این اتحادیه بپیوندند و این حضور دانشگاه ها صرفا به صورت عضویت نباشد و دوره جدید اتحادیه بسیار فعالت تر از دوره های قبلی باشد.
در این کنفرانس همچنین دو سخنرانی از سوی دکتر نور ازلان غزالی معاون رئیس کیبانگ سان مالزی با عنوان:" Redefining university s offering: Aligning with the future. "و “Academic Diplomacy” از سوی دکتر فواد ایزدی استاد دانشکده مطالعات جهان ارائه شد.
یاد آور می‌شود در پایان هر سخنرانی سخنرانان به پرسش‌های شرکت کنندگان در این کنفرانس پاسخ دادند.
گفتنی است در حاشیه این کنفرانس چند تفاهم‌نامه بین رؤسای دانشگاه‌های حاضر در این کنفرانس و دانشگاه تهران امضا شد که از جمله می‌توان به تفاهم‌نامه بین دانشگاه تهران و دانشگاه هنان چین اشاره کرد.
شایان ذکر است این کنفرانس بعد ظهر امروز و فردا نیز ادامه دارد .