مدیرکل حوزه ریاست و روابط عمومی دانشگاه معرفی شد

۱۶ تیر ۱۳۹۳ | ۱۳:۰۳ کد : ۱۵۵۴ اخبار
تعداد بازدید:۲۳۱۴
مدیرکل حوزه ریاست و روابط عمومی دانشگاه معرفی شد

در مراسمی که 16 تیر با حضور دکتر نیلی احمد آبادی؛ اعضای هیئت رئیسه دانشگاه و جمعی از مدیران و مسئولان دانشگاه در اتاق شورای دانشگاه برگزار شد، دکتر سیداحمدرضا خضری به عنوان مشاور رئیس و مدیرکل حوزه ریاست و روابط عمومی دانشگاه  معرفی و از زحمات دکتر ضیایی در دوره تصدی این مسئولیت قدردانی شد.

دکتر نیلی احمدآبادی در این مراسم با قدردانی از زحمات دکتر ضیایی از دکتر خضری نیز برای پذیرش این مسئولیت تشکر کرد و گفت: اهمیت حوزه ریاست کاملاً مشخص است و این حوزه را می‌توان پیشانی دانشگاه دانست.

سرپرست دانشگاه گفت: دانشگاه یک پیکر واحد است وقتی بخشی از این واحد کار خود را به درستی انجام ندهد در بخش‌های دیگر نیز تأثیرات خود را نشان خواهد داد.

وی ادامه داد: حوزه ریاست دانشگاه نیز یکی از این بخش‌ها است که کم کاری و افت کیفیت در این بخش می‌تواند در کار بخش‌های دیگر اثرگذار باشد.

وی اظهار داشت: دانشگاه تهران نقش محوری را در کشور ایفا می‌کند و انعکاس اخبار ما باید بسیار بیشتر باشد و فعالیت‌های ما از طریق روابط عمومی دانشگاه در اختیار عموم مردم جامعه قرار خواهد گرفت.

دکتر نیلی احمدآبادی با تأکید بر اینکه روابط عمومی نباید فقط اخبار رسمی را منتشر کند گفت: باید سازوکاری پیش‌بینی شود تا تمام دستاوردهای علمی دانشگاه تهران به بیرون از دانشگاه و جامعه منعکس گردد.

 وی افزود: در حال حاضر دانشگاه تهران 6 هزار دانشجوی دکتری دارد که سالانه به طور متوسط 1200 پایان‌نامه دکتری دستاورد این دانشجویان است که بیشتر آنها در مرز دانش و یافته‌های جدیدی است که محل حل مشکلات کشور است که متأسفانه به بیرون از دانشگاه منعکس نمی‌شود.

سرپرست دانشگاه تهران ادامه داد: انتظاری که دانشگاهیان از حوزه ریاست دارند کاملاً به جا است و ما هم معتقدیم عملکرد این حوزه در دانشگاه تهران باید ارتقاء پیدا کند و همیشه حرکتش رو به جلو باشد.

وی با قدردانی از دکتر خضری که مسئولیت مدیریت روابط عمومی دانشگاه تهران را پذیرفت، افزود: وی نه تنها سابقه فعالیت در این حوزه را دارد؛ بلکه چند سال به عنوان رایزن فرهنگی در کشورهای خارجی فعالیت کرده‌اند و این تجربه می‌تواند به یکی از سیاست‌های اصلی دانشگاه که بین‌المللی کردن فعالیت‌های دانشگاه است کمک کند.

وی تأکید کرد: دانشگاه تهران همیشه زنده است و باید فعالیت‌هایش به بهترین شکل منعکس شود. کارهای زیادی برای انجام در پیش‌رو داریم که امیدوارم با همکاری همکارانم این اتفاق رخ دهد.

دکتر خضری مشاور رئیس و مدیرکل حوزه ریاست و روابط عمومی دانشگاه نیز در مراسم معارفه خود با اشاره به جایگاه روابط عمومی در دانشگاه تهران؛ گفت: باید جایگاه فعلی روابط عمومی ارتقاء یابد و روابط عمومی باید معرف واقعی دانشگاه تهران باشد.

وی تصریح کرد: باید تلاش کنیم تا وظایف  ذاتی روابط عمومی که برقراری ارتباط درون سازمانی و برون سازمانی است زنده شود.

مشاور رئیس دانشگاه تصریح کرد: اگر قرار است روابط عمومی چشم بینا و گوش شنوا و زبان گویای دانشگاه تهران باشد باید به جایگاهی برتر از آنچه در گذشته بوده، دست یابد.

دکتر خضری ادامه داد: روابط عمومی دانشگاه تهران آیینه تمام نمای دانشگاه است و باید در شأن آن باشد. برای این امر تلاش مضاعف لازم است و روابط عمومی باید به معرفی واقعی چهره دانشگاه تهران بپردازد.

مدیر کل حوزه ریاست و روابط عمومی دانشگاه با اشاره به بخش دبیرخانه دانشگاه گفت: باید چهار عنصر دقت، سرعت، نظم، رصد و پایش در مکاتبات سازمانی و برون سازمانی مورد توجه همکاران در این بخش باشد.

دکتر خضری با تأکید بر اینکه هیئت‌های انتظامی برای احقاق حق و پیشگیری از ظلم هستند، گفت: اگر این دو عنصر اساسی وجود داشته باشد مدیریت موفق خواهد بود و لازم است که این دو عنصر در مورد اعضای هیئت علمی و کارکنان دانشگاه اجرا شود.

دکتر ضیایی مدیرکل سابق حوزه ریاست و روابط عمومی نیز با قدردانی از همکاران حوزه ریاست و روابط عمومی خدمت در دانشگاه تهران را افتخاری برای خود دانست.