معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه؛

سامانه جامع فرهنگی و اجتماعی نگارستان در دانشگاه تهران راه‌اندازی شد

۲۷ مهر ۱۳۹۹ | ۱۰:۲۸ کد : ۱۳۰۵۶ اخبار
تعداد بازدید:۲۳۲
معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه، ضمن اعلام خبر راه‌اندازی سامانه جامع فرهنگی و اجتماعی نگارستان در دانشگاه تهران، این سامانه را بستر مناسبی برای مشارکت دانشجویان در فعالیت‌های فرهنگی، اجتماعی و سیاسی برشمرد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران به نقل از معاونت فرهنگی و اجتماعی، دکتر مجید سرسنگی، معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه، درباره راه‌اندازی سامانه جامع فرهنگی و اجتماعی نگارستان گفت: «در معاونت فرهنگی و اجتماعی به‌عنوان عضوی از مجموعه بزرگ دانشگاه تهران، همواره تلاش کرده‌ایم تا زمینه ارائه خدمات نوین به دانشجویان را در بخش‌های مختلف فراهم کنیم و در سامانه جامع فرهنگی و اجتماعی نگارستان دانشگاه تهران، از ظرفیت‌های فناوری اطلاعات برای فراهم کردن بستری مناسب برای مشارکت دانشجویان در فعالیت‌های فرهنگی، اجتماعی و سیاسی استفاده شده است».
وی تصریح کرد: «اداره کل فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران، در راستای ایجاد ظرفیت‌های به‌روز و نوین درصدد ایجاد سامانه جامع فرهنگی و اجتماعی نگارستان برآمد و به تازگی این سامانه راه‌اندازی شده است. سامانه نگارستان، یکی از کامل‌ترین سامانه‌ها در ارائه خدمات در حوزه فرهنگی و اجتماعی به دانشجویان است».
معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران، با اشاره به استقبال خوب دانشجویان از سامانه نگارستان، عنوان کرد: «حدود یک هفته از راه‌اندازی رسمی سامانه جامع فرهنگی و اجتماعی نگارستان می‌گذرد و تاکنون بیش از ۳۵ هزار بازدید از این سامانه به ثبت رسیده است».
دکتر سرسنگی، در ادامه ضمن تبیین ظرفیت‌های موجود در سامانه جامع فرهنگی و اجتماعی نگارستان گفت: «از ظرفیت‌های فناوری اطلاعات برای فراهم کردن بستری مناسب برای مشارکت دانشجویان در فعالیت‌های فرهنگی، اجتماعی و سیاسی استفاده شده است. تمام دانشجویان دانشگاه بعد از ورود به این سامانه، دارای یک پروفایل شخصی هستند و می‌توانند بر حسب علاقه در تشکل‌های دانشجویی عضو شوند».
وی افزود: «همچنین امور تشکل‌های دانشجویی، مستندسازی و ثبت فعالیت‌ها، یکسان‌سازی فرایندها، انجام امور تشکل‌های دانشجویی بدون مراجعه حضوری دانشجویان در این سامانه، قابل انجام است. دبیران انجمن‌های علمی دانشجویی، کانون‌های فرهنگی، نشریات دانشجویی و تشکل‌های اسلامی می‌توانند تمام امور خود را مطابق ضوابط مندرج در آئین‌نامه‌ها در سامانه جامع فرهنگی و اجتماعی نگارستان، انجام دهند».
معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران خاطرنشان کرد: «دانشجویان دانشگاه تهران با استفاده از سامانه نگارستان، می‌توانند بر حسب علاقه خود در تشکل‌های دانشجویی عضو شوند و از امکانات و خدمات حوزه فرهنگی و اجتماعی دانشگاه استفاده کنند. سامانه جامع فرهنگی و اجتماعی نگارستان، برای کارکنان دانشگاه تهران نیز به زودی قابل دسترس خواهد بود».
دکتر سرسنگی در پایان سخنان خود اظهار کرد: «امکانات متعدد دیگری نیز در سامانه جامع فرهنگی و اجتماعی نگارستان از جمله انتخابات تشکل‌های دانشجویی، ثبت‌نام جشن دانش‌آموختگی، نودانشجویان، کارگاه‌های آموزشی، اردوها، مسابقات فرهنگی و هنری، همایش‌ها، جشنواره‌ها و نظرسنجی نیز در نظر گرفته شده است».

کلید واژه ها: معاونت فرهنگی و اجتماعی فرهنگی


( ۲ )

نظر شما :

توجه! لطفا دیدگاه خود پیرامون این مطلب را در این قسمت درج نمایید و برای ارسال سایر درخواست ها و پیام ها به بخش تماس با ما مراجعه فرمایید.