برگزاری نشست مؤسسه لغت‌نامه دهخدا و مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی (نور)

۲۶ شهریور ۱۳۹۹ | ۱۳:۰۲ کد : ۱۲۶۸۴ اخبار
تعداد بازدید:۴۴۲
نشست مؤسسه لغت‌نامه دهخدا و مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی (نور) برگزار شد.
برگزاری نشست مؤسسه لغت‌نامه دهخدا و مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی (نور)

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران به نقل از مؤسسه لغت‌نامه دهخدا، در نشست مدیران این مؤسسه و مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی (نور) که ۲۰ شهریور ۱۳۹۹ در شهر قم برگزار شد، حجت‌الاسلام و المسلمین دکتر بهرامی، رئیس مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی نور، ضمن خیر مقدم، توضیحاتی در خصوص تولیدات این مرکز در زمینه علوم اسلامی و تولیدات مرتبط با زبان فارسی از جمله نرم‌افزارهای ویراستار و پاکنویس ارائه کرد.
سپس دکتر محمود بی‌جن‌خان، رئیس مؤسسه لغت‌نامه دهخدا، با تبریک انتصاب دکتر بهرامی به ریاست مرکز نور، به معرفی فعالیت‌های جاری مؤسسه لغت‌نامه دهخدا پرداخت و از پیشینه همکاری مفید بین این دو مجموعه ابراز خرسندی کرد.
در ادامه این نشست، همکاری‌های علمی میان دو مجموعه مورد بررسی و تبادل‌نظر قرار گرفت و مقرر شد، پیرو همکاری‌های قبلی تفاهم‌نامه‌ای برای همکاری‌های مشترک آینده در زمینه‌های توسعه گنجینه منابع فارسی، تولید و فروش کتاب‌های فیزیکی و الکترونیکی در سطح بین‌الملل، تولید محصولات فرهنگی مشترک و همکاری‌های پژوهشی تهیه شود.
در پایان نشست، لوح تقدیر از طرف رئیس مؤسسه لغت‌نامه دهخدا برای همکاری‌های شایسته مرکز نور با این مؤسسه و به‌ویژه تهیه گنجینه کتاب‌های فارسی به مؤسسه نور اهدا شد.


( ۲ )

نظر شما :

توجه! لطفا دیدگاه خود پیرامون این مطلب را در این قسمت درج نمایید و برای ارسال سایر درخواست ها و پیام ها به بخش تماس با ما مراجعه فرمایید.