دومین نشست معاونان پژوهشی دانشگاه‌های بزرگ کشور برگزار شد

۲۶ شهریور ۱۳۹۹ | ۱۲:۱۹ کد : ۱۲۶۸۲ اخبار
تعداد بازدید:۱۸۶
دومین نشست معاونان پژوهشی دانشگاه‌های بزرگ کشور، با رویکرد بررسی پروژه سازمان محیط زیست برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران، در این نشست که پنجم شهریور ۱۳۹۹ به‌صورت برخط برگزار شد، دکتر رحیمیان، معاون پژوهشی دانشگاه تهران، بررسی پروژه سازمان محیط زیست و تصمیم‌گیری در خصوص محدوده فعالیت‌های هریک از دانشگاه‌ها را به‌عنوان دستور نشست مطرح کرد و گفت: «پروژه مذکور، با هدف پایش آلودگی و بررسی منابع آلودگی هوا در شهرهای بزرگ به‌صورت مشترک بین سازمان محیط زیست و دانشگاه‌های بزرگ کشور در حال انجام است».
وی افزود: «انجام پروژه‌های کلان به‌صورت مشترک بین دانشگاه‌ها نشان‌دهنده همکاری بین دانشگاه‌های بزرگ و تغییر فاز آنها از رقابت به همکاری است».
ارائه دستورالعمل طبقه‌بندی شدت آلودگی صنایع در گروه‌های با شدت آلودگی کم (۰/۵)، آلودگی متوسط (۱) و آلودگی زیاد (۱/۵) با لحاظ منابع نشر و منابع پذیرنده، ایجاد فرایند مکانیزه مناسب با گردش اطلاعات مناسب به‌منظور تعیین صنعت آلاینده در سامانه جامع به استناد فرم‌های اطلاعاتی به‌روز شده و اولویت‌بندی تخصیص تسهیلات کاهش آلایندگی از جمله مباحث مطرح در این نشست بود.
همچنین با توجه به موقعیت و تجهیزات هر یک از دانشگاه‌ها مقرر شد، دانشگاه اصفهان در زمینه دباغی و چرم و بازیافت، دانشگاه صنعتی اصفهان در زمینه نساجی و پوشاک و فلزی و فولاد، دانشگاه فردوسی مشهد در زمینه صنایع غذایی و سلولزی، دانشگاه صنعتی خواجه نصیر در زمینه نیروگاه و شهرک‌های صنعتی، دانشگاه تربیت مدرس در زمینه تصفیه فاضلاب شهری و ماشین‌سازی و الکتریکی، دانشگاه شهید بهشتی در زمینه نفت و گاز، دانشگاه صنعتی شریف در زمینه پالایشگاه، دانشگاه صنعتی امیرکبیر در زمینه پتروشیمی، دانشگاه تهران در زمینه شیمیایی و دارویی و بهداشتی، دانشگاه تبریز در زمینه معادن و سدهای باطله، دانشگاه علم و صنعت در زمینه کانی غیرفلزیی و سیمان و دانشگاه شیراز در زمینه کشاورزی و صنایع مس به فعالیت بپردازند.


( ۳ )

نظر شما :

توجه! لطفا دیدگاه خود پیرامون این مطلب را در این قسمت درج نمایید و برای ارسال سایر درخواست ها و پیام ها به بخش تماس با ما مراجعه فرمایید.