با حکم رئیس دانشگاه تهران؛

سفیر سابق ایران در روسیه مشاور همکاری‌های علمی و دانشگاهی دانشگاه تهران با روسیه شد

۰۲ شهریور ۱۳۹۹ | ۱۲:۵۹ کد : ۱۲۴۰۲ اخبار
تعداد بازدید:۸۹۳
دکتر مهدی سنایی، دانشیار دانشگاه تهران و مشاور ارشد وزیر امور خارجه، با حکم رئیس دانشگاه، به‌‌عنوان مشاور رئیس دانشگاه در امور بین‌الملل و همکاری‌های علمی و دانشگاهی کشور روسیه و کشورهای اوراسیا منصوب شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران، دکتر مهدی سنایی، دانشیار دانشکده مطالعات جهان و سفیر سابق ایران در روسیه، با حکم دکتر محمود نیلی احمدآبادی، رئیس دانشگاه تهران، به‌‌عنوان مشاور رئیس در امور بین‌الملل و همکاری‌های علمی و دانشگاهی کشور روسیه و کشورهای اوراسیا و دبیر اجلاس دانشگاه‌های برتر ایران و روسیه منصوب شد.
در حکم رئیس دانشگاه تهران خطاب به دکتر مهدی سنایی آمده است: «با توجه به تعهد، تخصص و تجارب ارزنده جنابعالی به‌ویژه در حوزه کشورهای روس‌زبان، بدین وسیله به‌عنوان مشاور رئیس دانشگاه در امور بین‌الملل و همکاری‌های علمی و دانشگاهی کشور روسیه و همچنین کشورهای اوراسیا و دبیر اجلاس دانشگاه‌های برتر ایران و روسیه منصوب می‌شوید. از جنابعالی انتظار دارد با برنامه‌ریزی دقیق و عملیاتی و بهره‌گیری از تجارب و ظرفیت‌های موجود، گسترش بیش از پیش روابط دانشگاه تهران و سایر دانشگاه‌های بزرگ کشور را با دانشگاه‌ها و مراکز علمی حوزه یادشده فراهم سازید».
دکتر سنایی، عضو هیأت علمی گروه مطالعات روسیه، آسیای میانه و قفقاز دانشکده مطالعات جهان دانشگاه تهران، مدرک کارشناسی و کارشناسی‌ارشد را از دانشگاه تهران و دکتری علوم سیاسی خود را از آکادمی علوم روسیه کسب کرده است.
از سوابق دانشگاهی و علمی دکتر سنایی، می‌توان به عضویت آکادمی علوم اجتماعی قزاقستان، مشاور دانشنامه جهان اسلام در موضوعات روسیه، آسیای مرکزی و قفقاز، عضو هیأت تحریریه دانشنامه مطالعات جهانی مسکو، همکار پژوهشگر مرکز تحقیقات استراتژیک ریاست جمهوری، برنده جایزه جهانی کتاب سال جمهوری اسلامی ایران، عضو افتخاری اتحادیه نویسندگان روسیه و دریافت لوح تقدیر از دانشگاه دوستی ملل روسیه برای همکاری‌های دانشگاهی اشاره کرد.
همچنین نمایندگی مجلس شورای اسلامی، معاونت کمیته روابط خارجی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی، نمایندگی مجلس در امور دریای خزر، ریاست گروه دوستی پارلمانی با روسیه و اوکراین، رایزنی فرهنگی سفارت ایران در روسیه، رایزنی فرهنگی سفارت ایران در قزاقستان، سفارت ایران در روسیه، معاونت پژوهشی و آموزشی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، مشاورت دبیر کل مجمع تقریب مذاهب اسلامی، ریاست انستیتوی فرهنگی سازمان منطقه‌ای اکو و ریاست مؤسسه غیر دولتی مطالعات ایران و اوراسیا (ایراس) را می‌توان از جمله سوابق اجرایی مشاور رئیس دانشگاه تهران برشمرد.
تألیف و ترجمه کتاب به زبان فارسی و روسی، انتشار مقاله در نشریات داخلی و بین‌المللی و مشاوره پایان‌نامه از دیگر فعالیت‌های علمی و پژوهشی دانشیار دانشکده مطالعات جهان دانشگاه تهران است.
رئیس دانشگاه تهران، همچنین در حکمی از خدمات دکتر سید حسن زهرائی، در مدت تصدی مسئولیت دبیرخانه اتحادیه دانشگاه‌های ایران و روسیه تقدیر و تشکر کرد.


( ۸ )

نظر شما :

توجه! لطفا دیدگاه خود پیرامون این مطلب را در این قسمت درج نمایید و برای ارسال سایر درخواست ها و پیام ها به بخش تماس با ما مراجعه فرمایید.